הקרב על השבת: סער העביר הטיפול לשר הבא

שר הפנים הפורש החליט לעכב את הוצאתו לפועל של חוק העזר העירוני בתל אביב העוסק בפתיחת המרכולים בשבתו. השר טען כי בהתחשב בנסיבות שעלו מבירור שערך בעניין, ובתום כהונתו הצפוי - החליט להשאיר את ההכרעה בעניין למחליפו בתפקיד

לאחר שעורר סערה גדולה, שר הפנים הפורש גדעון סער הודיע הבוקר (שלישי) כי יותיר את ההחלטה בדבר פתיחת המרכולים ברחבי תל אביב בשבת לידי מחליפו בתפקיד. "שר הפנים הבא יקבל את ההחלטה בנושא וזאת לאחר שיקבל הבהרות ויקיים דיונים נוספים על פי שיקול דעתו", כתב סער בהחלטתו בעניין חוק העזר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השר סער נימק את הסיבה למתן העיכוב בביצוע חוק העזר העירוני בעצם פרישתו מהתפקיד הצפויה להתרחש זמן קצר לאחר החג. בהחלטתו חזר סער על חשיבות יום המנוחה השבועי שלדבריו הנחה אותו בקבלת ההחלטה המקורית. "לנגד עיניי עמדה ועומדת השאלה: כיצד ייראה הרחוב בישראל ביום המנוחה השבועי בעוד כשלושים שנה", כתב סער.

השר סער עורר סערה בחודש יוני האחרון, כשהחליט להתערב בסוגיית פתיחת המרכולים בעיר בסופי השבוע והורה על סגירתם. סער קיבל את ההחלטה בנושא חוק העזר העירוני הראשון שהציעה העירייה, וטען כי "בהתחשב בכלל נסיבות העניין, בבירור הנדרש וכן בסיום הכהונה" החליט שלא להכריע בנושא.