פז: "זיהום הדלק לא באשמתנו"

חברת פז יוצאת נגד הדוח שפרסם ארגון התעופה העולמי, יאט"א, לפי הזיהום בדלק הסילוני בנתב"ג בחודש מאי האחרון נגרם באשמתה. "לא קיימים ממצאים כלשהם המעידים על הסיבה והגורם האחראי לאירוע הדלק", כתבה החברה בהודעה שהוציאה

פז יוצאת נגד יאט"א. ארכיון (חדשות 2)

פחות מיממה לאחר פרסום דוח ארגון התעופה העולמי יאט"א, שקבע כי פז היא זו שאחראית לזיהום בדלק הסילוני שהתגלה בתחילת חודש מאי ואשר גרם להשבתת טיסות בנתב"ג, מגיבה פז לטענות וטוענת כי יש בידיה ממצאים אחרים לחלוטין.

"בידי החברה ממצאי מעבדה הסותרים את מסקנות הצוות של יאט"א", הודיעה פז בדיווח לבורסה הבוקר. לפי הדוח של יאט"א, קיימים ממצאים המעידים על זיהום בדלק הסילוני, אשר לכאורה מקורו בדלק שהגיע מבית הזיקוק באשדוד של חברת נכסי תעופה, חברה בת של פז.

אתמול מסרה פז בתגובה מיידית כי "פז לא קיבלה דוח סופי מיאט"א וככל שידוע לחברה עד כה, לא קיימים ממצאים כלשהם המעידים על הסיבה והגורם האחראי לאירוע הדלק בנתב"ג". בתגובה מהיום מציינת החברה כי היא "העבירה לצוות של יאט"א ב-7 ביולי התייחסות לדוח, מהטעם שצוות יאט"א לא ביקר בבית הזיקוק באשדוד".

פז מדגישה כי "הדלק הסילוני שמיוצר בבית הזיקוק באשדוד היה והינו תקין. כך גם כל התשתיות הקיימות בבית הזיקוק באשדוד נבדקו ונמצאו תקינות". פז תוקפת את יאט"א וטוענת שהארגון "אינו יכול לקבוע את אחריות החברה או אחריות חברת הבת לאירוע הדלק הסילוני בנתב"ג", לדברי החברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת