הרכבת הקלה בירושלים תאלץ לעמוד ברמזורים

אם קיוויתם שהנסיעה ברכבת הקלה תקצר את זמני ההגעה שלכם ממקום למקום בבירה, כדאי שתתעדכנו. בתום הליך בוררות הוחלט כי הרכבת לא תקבל עדיפות ברמזורים בירושלים. בעקבות ההחלטה יתארך משמעותית זמן הנסיעה

זמני הנסיעה יתארכו. הרכבת הקלה בי-ם (חדשות 2)

רכבת קלה, אבל לא מהירה: הרכבת הקלה בירושלים תחל לפעול ב-19 באוגוסט אך לא תקבל בשלב הראשון עדיפות ברמזורים - כך החליטו אתמול הבוררים בין המדינה, העירייה והזכיינית.

בהחלטתם קיבלו הבוררים את עמדת המדינה שטענה כי לא תוכל לאשר לרכבת עדיפות ברמזורים בזמן, ודחו את עמדת הזכיינית "סיטיפס" שהציעה לדחות את מועד ההפעלה בחודש. לטענת גורמים המעורבים בפרויקט, מדובר בפגיעה קשה בשירות שתספק הרכבת לתושבי ירושלים משום שזמן הנסיעה יהיה ארוך משמעותית כתוצאה מהעמידה ברמזורים.

גורמים במערך התחבורה של עיריית ירושלים מעריכים כי ניתן יהיה להבטיח עדיפות מלאה לרכבת כבר אחרי החגים. לטענתם, החלטת הבוררים מבטיחה הפעלה הדרגתית של הרכבת, וכי מדובר מהלך "בריא" יותר שיאפשר לציבור להתרגל, כפי שנעשה בערים אחרות בעולם.

יצוין כי הבוררים קבעו בהחלטתם שהמדינה תעשה מאמץ לסיים את הסדרת מתן העדיפות ברמזורים מוקדם ככל הניתן, אך לא הגבילו בזמן את החלטתם כך שייתכן שיעברו חודשים רבים עד שהרכבת תזכה לקבל עדיפות ברמזורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת