תל אביב: עץ קרס לתוך בית, הדיירים חסרי אונים

מבנה ישן בשכונת התקווה נסדק כולו אחרי שעץ עבות נפל לפתע והרעיד את המקום כולו, בזמן שבני המשפחה המתגוררים במקום שהו בו. הדיירים חוששים מפני קריסה. עיריית ת"א: "עומדים בקשר עם בעלי הבית על מנת לסייע להם ככל שיידרש"

העץ קרס לתוך הבית, הדיירים מבוהלים (חדשות 2)

בני משפחה שמתגוררים בשכונת התקווה שבדרום תל אביב בילו ביחד את השבת. הכל היה בסדר, עד שאחר הצהריים החריד לפתע את הבית קולה של מהלומה גדולה שספג המבנה הישן. "ישבנו פתאום הרגשתי משהו שהרגיש בדיוק כמו רעידת אדמה. הבית פשוט רעד וזז כולו. ישבתי עם הנכדים שלי, ופתאום היה מין בום גדול", סיפרה רבקה, תושבת המקום. 

שניות ספורות אחר כך, מיהרו בני המשפחה החוצה וגילו, לתדהמתם, כי לא רעש אדמה הוא שפקד את הבית - אלא עץ גדול שקרס מהרחוב - היישר אל תוך המבנה. במקביל, הם שמו לב לפגיעה הקשה שנגרמה: "נהיו סדקים בכל הקירות ונבהלתי אז נבהלנו ויצאנו החוצה. התקשרנו לעיריית תל אביב, אבל שם תורני השבת העבירו אותנו מאחד לשני ואף אחד לא נתן לנו תשובה - למרות העובדה שהמבנה ישן ואנחנו חוששים שהוא יתמוטט".

בסופו של דבר, הגיע לזירה נציג של עיריית תל אביב שבדק את השטח - ועזב את הזירה, מבלי לתת לדיירים, לדבריהם, כל תשובה באשר למה שעליהם לעשות. "הוא בעצמו היה בהלם ממה שקרה. רק לאחרונה גזמו חלק מהצמרת של העץ הזה רק מצד אחד, וממה שנראה העובדה שבצד השני נשארו הרבה ענפים גרמה לחוסר שווי משקל שגרם לקריסה. המפקח אמר לנו שהוא המום מכך שמישהו בכלל עשה דבר כזה ושלא כרתו את העץ הזה".

"המשטרה הלכה, אף אחד לא אמר לנו מה לעשות"

כעבור זמן מה, הגיע למקום גם כוח משטרה - שלדברי הדיירים, עזב כלעומת שבא. "הם היו כאן והלכו מבלי שמישהו מהם אפילו חשב לחסום את הרחוב, למרות המצב. אף אחד לא אמר לנו אם ניתן בכלל להמשיך להישאר בבית או לא, לא ברור לנו אם המבנה יכול לעמוד במכה שהוא ספג בכלל", סיפר רפאל, בנה של רבקה.

אמו, שעד עתה לא קיבלה כל הנחייה באשר למה שעליה לעשות, סיפרה בחוסר אונים: "עד עכשיו העץ הזה תקוע בתוך שלנו. חוץ מלהזמין את חברת החשמל לא עשו כאן כלום. אנחנו פוחדים מאוד כי לא ברור אם אפשר להמשיך לגור כאן".

עיריית תל אביב: נסייע לדיירים ככל שנדרש

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה לכתבה כי "מיד עם קבלת הקריאה במוקד השירות 106 בדבר נפילת העץ נשלחו למקום מפקח מטעם האגף לשיפור פני העיר וכן קבלן שכרת את העץ והניח אותו בצד הרחוב, כך שלא יהווה סכנה או הפרעה עד לפינויו. במקביל, מאחר שבעלי הנכס עדכנו כי במבנה נוצרו סדקים, נשלח למקום מהנדס מבנים מסוכנים שיבדוק את בטיחות המבנה והעירייה תפעל בהתאם להנחיותיו".

עוד מסרו בעירייה, כי "כמו כן, הגיעו למקום נציגי חברת החשמל שטיפלו באספקת החשמל ברחוב. העירייה עומדת בקשר עם בעלי הבית על מנת לסייע להם ככל שיידרש. באשר לגורם לנפילת העץ - הנושא ייבדק על-ידי האגרונום העירוני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת