הפתעה בקיבוץ: קוף מקפץ בין העצים

במשך שבוע הטריד קוף קטן מסוג גונון ירוק את חברי קיבוץ נירים שבנגב. הוא הסתובב על גגות הבתים ובין צמרות העצים, ובתום מאמצים כושלים ללכוד אותו, קראו חברי הקיבוץ ללוכד חיות מקצועי, אלון קניאס. אחרי מאמצים לא פשוטים נתפס הקוף השובב, והועבר לביתו החדש בגן הקופים בבן שמן

קוף קטן ושובב הצליח במשך שבוע לשגע את חברי קיבוץ נירים שבנגב. רק בתום מרדף ארוך, נתפס הקוף והועבר לבית חדש בגן הקופים בבן שמן.

לא ברור מהיכן הגיע הקוף הקטן לתחומי קיבוץ נירים, לפני כשבוע. מדובר בקוף מסוג גונון ירוק, המאופיין בזריזות רבה בשל משקלו הנמוך של כ-4 קילוגרמים בלבד. מוצאו באתיופיה ובדרך כלל הוא אינו מסתובב בחופשיטת.

במשך שבוע ניסו חלק מחברי הקיבוץ ללכוד אותו כדי להעבירו לגן החיות, ואחרים רדפו אחריו רק כדי לזכות בתמונה שלו. בסופו של דבר התייאשו חברי הקיבוץ והזעיקו את אלון קניאס, לוכד חיות מקצועי מהשפלה.

"קראו לי אתמול כדי ללכוד קוף שמשוטט בקיבוץ. מיד זיהיתי שזה משהו שחריג שלא קורה כל הזמן", סיפר קניאס לחדשות 2 באינטרנט. "הגעתי למקום, אנשים תיארו לי איך הוא נראה ואיפה בערך הוא הסתובב. לקח לי שעה למצוא אותו עד שאיתרתי אותו על איזה עץ".

אלון שיתף בסיפור המרדף ואמר כי "ניסיתי לאגף אותו מכל מיני כיוונים ואחרי שעתיים של מרדף התייאשתי. בסופו של דבר החלטנו שהכי בטוח זה לירות עליו חץ הרדמה וכך עשינו. אחרי שהקוף נרגע, העברנו אותו לגן הקופים בבן שמן שם צפויים לו חיים טובים יותר", סיכם לוכד החיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת