הפליטים מאריתריאה יועברו לאוסטרליה?

לפי תכנית חדשה שמתגבשת בכנסת, יעברו יותר מ-21 אלף פליטים אריתריאים מישראל לאוסטרליה, שקולטת מכסה מסוימת של פליטים בכל שנה. באוסטרליה הם ייהנו מדרכון, אישורי עבודה וגם סיוע כספי. ח"כ דני דנון, יו"ר ועדת הקליטה והעלייה: ""מקומם של הפליטים המוסלמים שהגיעו מאפריקה אינו בישראל"

פליטים בתל אביב. ארכיון (חדשות 2)

ישראלים רבים, בעיקר צעירים, היו קופצים על ההזדמנות לקבל דרכון אוסטרלי, לו רק היו מציעים להם. עכשיו, נראה שדווקא כמה מתושבי ישראל עשויים לקבל הצעה כזו - הפליטים מאריתריאה.

העיתון "ידיעות אחרונות" מדווח הבוקר כי צוות בראשות יו"ר ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות בכנסת, ח"כ דני דנון (ליכוד), מקיים באחרונה מגעים עם נציגים בממשל האוסטרלי, בבקשה לפתור את בעיית הפליטים בישראל ולהעביר אותם למקלט אחר - אוסטרליה.

אוסטרליה מעניקה מדי שנה מקלט לעשרות אלפי פליטים, לפי מכסה הנקבעת מראש. הפליטים, שעומדים בקריטריונים שקבע האו"ם, מקבלים אזרחות ודרכון, אישורי עבודה וגם סיוע כלכלי.

21,748 פליטים מאריתריאה

האיש שמטפל בנושא באוסטרליה הוא חבר הפרלמנט מייקל דנבי, שנחשב לידיד קרוב של ישראל. לפי הנתונים שהוגשו לאוסטרליה, 21,748 פליטים מאריתריאה הנמצאים בישראל זכאים למעמד "פליט". מעמדם של 8,000 הסודנים שנמצאים בארץ שנוי במחלוקת.

"מקומם של הפליטים המוסלמים שהגיעו מאפריקה אינו בישראל", אמר ח"כ דנון לעיתון. "אם לא נטפל בבעיה, נמצא את עצמנו בעוד כמה שנים עם קהילת פליטים מוסלמית גדולה החיה בקרבנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת