בגלל סכסוך: אין כשרות לעסקים בחיפה

הרב הראשי של חיפה מסוכסך עם המועצה הדתית בחיפה בגלל כתבה ששודרה בחדשות 2 המעלה חששות לשוחד ולכן הפסיק להעניק תעודות כשרות לעסקים בעיר. התוצאה: 350 בעלי עסקים פועלים ללא תעודת כשרות. לידי חדשות 2 באינטרנט הגיעו עשרות תלונות של בעלי עסקים שאומרים: הפרנסה שלנו נפגעת

סכסוך בין הרב הראשי של חיפה שלמה שלוש לבין למועצה הדתית הוביל לכך שמאות בעלי עסקים לא יכולים לקבל תעודת כשרות. בגלל הסכסוך הרב לא נותן תעודות כשרות ו-350 עסקים בעיר פועלים ללא כשרות.

ראשיתו של הסכסוך בכתבה שפורסמה במהדורה המרכזית לפני כשבועיים, לפיה המשטרה חוקרת חשד שלפיו קיבל הרב שלוש שוחד מבעלי עסקים בעיר שהעסיקו את מקורביו ובתמורה העניק להם תעודת כשרות. מי שביקש לערוך שינויים בכוח האדם - איבד את ההכשר.

כדי לפתור את המצב בו עסקים פועלים ללא כשרות, עקפה המועצה הדתית של חיפה את אי-מתן ההכשר והנפיקה אישור כשרות שממשיך את התעודה הקודמת. הרב שלוש לא אהב את הצעד. הוא פנה לרבנות הראשית והודיע: המעשה של המועצה הדתית בחיפה הוא הונאה. מקורביו מאיימים כי יפנה למשטרה ויגיש תלונה.

משמעות הדבר: 350 בעלי עסקים, בהם אולמות אירועים, מסעדות וחנויות נוספות פועלים ללא הכשר ולא יכולים לשרת את ציבור שומרי המסורת, כל זאת בגלל סכסוך של הרב עם המועצה הדתית.

בעלי עסקים מתלוננים: פרנסתנו נפגעת

לידי חדשות 2 באינטרנט הגיעו פניות של בעלי עסקים לרב שלוש. "בשל אי קבלת תעודת כשרות נפגעה פרנסתי ולקוחות הדורשים לבדוק את תעודות הכשרות לא מעוניינים לאכול במסעדה", כותב משה אהרון, בעל מסעדת "מאכלים ביתיים". "לא ייתכן שאגרת הכשרות שולמה במלואה ובזמנה והרבנות מצידה לא עומדת בזמני הנפקת תעודות הכשרות", כותבים ממסעדת סגאפו.

"איננו מבינים עיכוב זה הגורם לנזקים כיוון שאנשים לא מאמינים לנו שמהקום כשר ולא מוכנים להתחייב לאירועים בעתיד", כותב מיקי מרסיאנו בעלי פלמר אירועים בקתה ביער. לידינו הגיעו עוד עשרות תלונות ובקשות נוספים של בעלי עסקים, שמאבדים מדי יום לקוחות רבים בגלל הסכסוך.
גורמים ברבנות מוסרים בתגובה, שלמועצה הדתית אין סמכות להוציא אישור וייתכן שמדובר בהונאת הציבור בתחום הכשרות ויצטרכו לבדוק את העניין לעומק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת