הרב יעקב יוסף סירב להתייצב לחקירת המשטרה

פעילי הימין מתכוננים להפגנות ענק. תלמידיו של הרב יעקב יוסף, שחתם על הסכמתו לספר תורת המלך, מספרים כי המשטרה הציעה לו להיחקר בחשאיות - אך הרב סירב. "אם ייעצר, הפרקליטות תצטער על רדיפת הרבנים", אמרו, והבטיחו שהמהומות בתחילת השבוע היו רק הקדמה

אם שכחנו מהסערה לאחר מעצרו של הרב דב ליאור, עושה רושם שהסערה הבאה סביב מעצר רבנים בכירים - בדרך. העיתון "ידיעות אחרונות" מדווח הבוקר כי תת-ניצב חיים איפרגן, ראש היחידה לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית (היאחב"ל), התקשר לרב יעקב יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף, והציע לרב להיפגש בחשאיות לצרכי חקירה על תמיכתו בספר "תורת המלך".

יוסף דחה את הצעתו של תנ"צ איפרגן וסירב להתייצב לחקירה, בדיוק כפי שעשה הרב דב ליאור שנעצר ביום שני האחרון. "התורה אינה עומדת לחקירה ולא ייתכן שפרופסורים יסיתו נגד יהודים ולא ייחקרו, ואילו דעת תורה נגד אויבים תהיה כפופה לאישור ולגחמותיו של פקיד כזה או אחר", אמר הרב יוסף למקורביו.

המשטרה אגב, מכחישה כי נעשתה פנייה לרב יוסף.

גורמי ימין: המהומות בשני היו הקדמה בלבד

אתמול בשעות הערב הגיעו לביתו של הרב יוסף קבוצה של פעילי ימין קיצונים, ובראשם ברוך מרזל ואיתמר בן-גביר. הפעילים הבהירו כי הם מתכוונים לעמוד לצדו של הרב יוסף ככל שיידרש, ובמידה שייעצר הם מתכוונים לפעול לשחרורו בכל הכוח.

"הרב מבין שמעצרו הוא רק עניין של זמן", אמרו אתמול מקורביו, שהזהירו מפני מהומות ענק שיפרצו. "מה שהיה במעצר של הרב דב ליאור הוא רק פרומו. אם יעצרו את הרב יוסף, גם הדתיים הלאומיים וגם החרדים ימחו והפרקליטות תצטער על רדיפת הרבנים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק