2,700 שקל - ויש לכן בן זוג

הערב נערך טקס תקיעת השופרות למציאת בן זוג ביישוב עמוקה. בירור שערכנו העלה כי כדי לקבל ברכה מהרב בצרי יש להיפרד מ-2,700 שקלים. כשניסינו להתמקח הסכימו להוריד במחיר, אך הודיעו: לא המקובל יברך

הערב נערך סמוך ליישוב עמוקה שליד צפת טקס תקיעת שופרות על ידי אלפי אברכים בראשות הרב דוד בצרי. הטקס, כך טוענים המקובלים, בעל השפעה מיסטית חזקה שמגדילה את הסיכוי לזיווגם של הרווקים והרווקות בעולם הדתי וכל מי שחפץ בכך. הטקס נערך סמוך לקברו של התנא יונתן בן עוזיאל שנקבר רווק ותפילה על קברו מעניקה מזל לרווקים למצוא זוגיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בשיחה שערכנו עם מוקד שירות הלקוחות של התפילה, מצאנו כי סכום הכסף שאותו יש לתרום על מנת שיקריאו את שמנו ועוד ארבעה שמות במהלך התפילה הוא 2,700 שקלים, המחולקים ל-28 תשלומים של 96 שקלים. בנוסף, כל אדם שיחפוץ כי יקריאו את שמו ויסכים לשלם את מלוא הסכום, יקבל לביתו בקבוק יין מקודש, גביע מכסף ושופר או טלית. ניתן לשלם בכל אמצעי התשלום הקיימים.

כשניסינו להתמקח על המחיר הגבוה בשתי שיחות שונות, קיבלנו שתי תשובות שונות. האחת הסכימה לאחר ויכוח ארוך על הוזלה משמעותית של תשלום חד פעמי של 50 שקל להקראת שני שמות והתשובה השניה היתה שאם אנחנו רוצים להוזיל, האופציה היחידה היא הוזלה ב-1,800 שקל, אך לא נקבל איזכור של שמנו על ידי הרב בצרי ומקובליו אלא על ידי אברכים אחרים ולא נקבל שופר או טלית.

לאן הכסף הולך? רק אלוהים יודע.