אביו של הילד שנשרף למוות: "אולי לעולם לא נדע מה קרה"

בני משפחתו של נדב אלון בן ה-5 עדיין לא יודעים מה גרם לשריפה שהביאה בליל שישי למותו. בריאיון לתכנית "שש" מספר אביו כי נדב לא נהג לשחק בנרות. "לא יודע אם נדע אי פעם מה קרה, אולי היה איזשהו קצר", אמר. הערב הובא נדב למנוחות

נדב אלון בן ה-5 וחצי, שנשרף למוות בביתו במהלך סוף השבוע, הובא בשעות אחר הצהריים למנוחת עולמים. בני משפחתו עדיין מתקשים לעכל את האסון שפקד אותם, ומספרים שטרם ברור מה הביא לפרוץ השריפה בביתם.

אביו של נדב, אלי אלון, אמר היום בריאיון לתכנית "שש": "לא יודע אם נדע אי פעם מה קרה, אולי היה איזשהו קצר. זה קרה בסביבות ארבע-ארבע וחצי, הרבה אחרי שהוא הלך לישון. אנחנו לא מבינים מה קרה. זה לא ברור".

לדברי אלון, בנו לא נהג לשחק בנרות ולכן הפרסומים לפיהם משחק באש הוא שהוביל לשריפה, אינם בהכרח נכונים. "לא היה לזה איזשהו תקדים", מסביר אלון, "הוא לא שיחק עם נרות. הוא פחד בלילה ופחד מהחושך... הוא לא היה יוצא מהמיטה בלי לקרוא לאמא שלו".

אלון מדגיש כי דלת חדר הביטחון, בו ישן נדב, לא הייתה סגורה בזמן השריפה: "עד כמה שאני יודע היא היתה קצת סגורה, אבל היה פה קודם חוקר שריפות שהראה לי שברור שהדלת היתה פתוחה, כי גם בחוץ היו סימנים". אמו ואחותו של נדב ישנו בקומה השנייה של הבית כשפרצה השריפה, אך הן לא הצליחו לחלץ אותו מהלהבות. לדברי אלון, אשתו התעוררה לאחר שהרגישה את העשן, ואז לקחה את בתה ויצאה עמה מן הבית.

משחק בנרות הוביל לשריפה?

אמש פורסם כי חקירת השריפה שהובילה למותו של נדב בבית המשפחה מובילה למסקנה כי משחק של הילד בנרות דולקים הוא שהוביל לשריפה ולתוצאה הטרגית.

בסביבות השעה 4:30 לפנות בוקר הבחינה האם, תמרה אלון, שהייתה בחדרה בקומה השנייה, בעשן כבד בתוך הבית. היא ניסתה לחלץ את בנה בן ה-5 מחדרו, שבקומה הראשונה, אך לא הצליחה בעקבות העשן הכבד והחום הרב שהיה בבית. היא ובתה הזעיקו את כוחות כיבוי והצלה, אולם לאחר שהכבאים השתלטו על הדליקה - הם מצאו את גופתו של נדב, ששכב ליד דלת חדרו.

השכנים של המשפחה שמעו לפנות בוקר צעקות חזקות מתוך דירת המשפחה. לאחר מספר דקות הם הבחינו במראה המבעית של הדירה שעלתה באש. "הבן היה למטה, בממ"ד, והאמא לא יכלה להגיע אליו בגלל העשן", סיפר עד ראייה לאירוע. "מכבי אש הגיעו אחרי חצי שעה, ולקח להם עוד חצי שעה לעבוד. היה שם עשן שהיתמר לגובה עצום".

האם ובתה נלקחו לטיפול גורמי הרווחה

במשטרה ובכבאות החלו לבדוק את הנסיבות שהובילו לאירוע הטרגי. על פי ההערכה המרכזית, נדב שיחק בנרות דולקים וטיפטף שעווה לתוך קנקן מים, וייתכן שאף השאיר נר דולק - מה שהוביל לשריפה ולתוצאה הטרגית. "אחרי בדיקות מקיפות בזירת האירוע, ולאחר שנשללה הצתה או קצר חשמלי, הגענו למסקנה שמדובר בהתעסקות באש גלויה - כפי הנראה משחק בנרות של הילד", סיפר לחדשות 2 באינטרנט מיקי כהן, דובר תחנת כבאות עמק יזרעאל.

"השריפה החלה בחלק התחתון של הדירה שמחולקת ל-3 מפלסים", הוסיף קצין הכבאות. "האם חשה בריח של עשן כנראה מאוחר מדי, החלון בחדרו של הילד היה סגור וכך גם הדלת. האמא לא יכלה לרדת לעבר חדרו כי העשן היה סמיך והטמפרטורה גבוהה, היא הזעיקה כוחות כיבוי והצלה אבל זה היה מאוחר מדי. הכוחות הבינו שיש לכוד ולאחר כמה דקות של חיפוש, הוא נמצא מת על הקרקע".

האם ובתה נלקחו על ידי גורמי רווחה לקבלת טיפול, בשל המצב הנפשי הקשה בו הן שרויות בעקבות האירוע. אב המשפחה חזר לישראל בעקבות מות בנו, לאחר ששהה בחו"ל לרגל נסיעת עסקים. "כולנו בהלם", אמר גיסה של אם המשפחה. "אנחנו לא מאמינים שדבר כזה יכול לקרות. הוא בא במתנה להורים - אבא בן 50 ואמא בת 45. הם תמיד אמרו שהחיים היו נדיבים אליהם, מי היה מאמין שיקרה כזה אסון נורא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת