"לירן יצא לרגע והלך לבריכה לבד"

הוריו של לירן מיכאלוב בן ה-5 וחצי מירוחם יושבים לצד מיטתו של בנם בבית החולים "סורוקה" ומתקשים לעכל את האסון. "הוא ביקש רשות לצאת מחדר האוכל. כשיצאנו אחרי 3 דקות ראינו שהוא לא שם. רצתי למציל, ואז כבר ראיתי שהמציל הוציא אותו מהמים", סיפר אביו, וביקש להעביר מסר: "הורים, שימו לב לילדים"

זה היה אמור להיות יום כיף עבור בני משפחת מיכאלוב מירוחם, שהגיעו הבוקר למלון "קראון פלאזה" בים המלח. בזמן ארוחת הבוקר, ביקש לירן בן ה-5 וחצי את רשות הוריו לצאת מחדר האוכל, והלך ללא השגחה לבריכת השחייה.

"כשיצאנו אחרי איזה 3 דקות הגענו למקום, וראינו שהוא לא שם. התחלנו לחפש אותו ונכנסנו ללחץ. רצתי למציל, ואז כבר ראיתי שהמציל הוציא אותו וכולם מקיפים את הילד", סיפר אביו של לירן, יוסף מיכאלוב, וביקש לנצל את הבמה כדי להעביר מסר להורים: "כל ההורים, שימו לב - הילדים בחופש, אם אתם בבריכה או בים, בבקשה תשגיחו על הילדים".

צוות המצילים של המלון זיהה את לירן לאחר שכבר טבע ומשה אותו מהמים. הילד פונה לבית החולים "סורוקה" ומצבו מוגדר קשה מאד. "מצבו מוגדר קשה, הוא עדיין מחוסר הכרה, מונשם ומגלה סימני טביעה ברורים", הסביר ד"ר פאבלו ז'גופסקי, רופא במחלקת טיפול נמרץ ב"סורוקה".

מהנהלת רשת מלונות "קראון פלאזה ישראל" נמסר בתגובה לידיעה כי היום בשעות הצהריים טבע ילד בבריכת המלון בים המלח. "עם היוודע המקרה, צוות המצילים במלון משו אותו מיידית מהמים והחלו בפעולות החייאה, למקום הוזעק מד"א שפינה את הילד באמצעות מסוק לבית החולים להמשך הטיפול. אנו מתפללים לשלומו".

מקרה טביעה שלישי של ילדים בסוף שבוע אחד

רק אתמול היה מקרה דומה בצפון: ילדה בת 6 שהגיעה עם הוריה לחוף עין גב, ונכנסה למים בקטע אסור לרחצה, טבעה במי הכנרת. מציל מחוף סמוך הוציא אותה לחוף ושם בוצעו בה פעולות החייאה.

"מצאנו את הילדה ללא דופק וללא נשימה", סיפר הפרמדיק שטיפל בה. "ביצענו פעולות החייאה והצלחנו להחזיר לה דופק, ואז פינינו אותה כשהיא מונשמת לבית החולים פוריה". מצבה של הילדה עדיין מוגדר קשה, והמשטרה תחקור את ההורים בחשד לרשלנות. גם בחוף הים באשקלון נמצאה היום גופתו של נער בן 15, שטבע אתמול בים.

ביום חמישי בערב טבע ילד בן 6 מבני ברק טבע בבריכה בקיבוץ חפץ חיים ומצבו קשה. כוחות מגן דוד אדום שהגיעו למקום פינו אותו לבית חולים קפלן כשהוא מונשם. במשטרה בודקים את נסיבות האירוע וטרם ברור מה בדיוק ארע. דובר בית החולים קפלן אופיר לוי עדכן אתמול את חדשות 2 באינטרנט כי "הילד עדיין במצב קשה מאוד. במהלך הלילה הרופאים הצליחו לייצב את מצבו על ידי הנשמה, פעולת קירור והחדרת נוזלים".

רק לפני כשבועיים טבע ליאם פאר בן ה-4 מחולון בבריכה של קיבוץ רמת רחל, ועד עכשיו הוא מאושפז בבית החולים במצב קשה, ללא שינוי במצבו.

דובר מד"א זכי הלר קורא לציבור להגיע לסניפי מגן דוד אדום ולעשות קורסי החייאה. "הרגעים הראשונים הם קריטיים. במקרים רבים מי שמבצע את ההחייאה הראשונית הם האזרחים שבחוף ובכך ניתן הסיכוי להציל את חייהם של הפעוטות השונים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת