הטרגדיה בצפון: נדב בן ה-5 שיחק בנרות - ונשרף למוות

במשטרה ובשירותי הכבאות חוקרים את השריפה ביישוב הקהילתי שמשית שבעמק יזרעאל, בה נדב אלון בן ה-5 מצא את מותו. אמו ואחותו של הילד שישנו בקומה העליונה לא הצליחו לחלץ אותו בשל העשן וגובה הלהבות ונמלטו מהבית. על פי החקירה הראשונית, נדב שיחק בנרות דולקים וטיפטף שעווה לתוך קנקן מים, מה שהוביל תוצאה הטרגית

הטרגדיה ביישוב שמשית שבעמק יזרעאל: חקירת השריפה שהובילה למותו של נדב אלון, בן ה-5 וחצי, בבית המשפחה לפנות בוקר, מובילה למסקנה כי משחק של הילד בנרות דולקים הוא שהוביל לשריפה ולתוצאה הטרגית. אמו ואחותו של נדב, שהיו גם הן בבית, הספיקו להימלט מהלהבות - אולם מבלי שהצליחו לחלץ את הבן.

בסביבות השעה 4:30 לפנות בוקר הבחינה האם, תמרה אלון, שהייתה בחדרה בקומה השנייה, בעשן כבד בתוך הבית. היא ניסתה לחלץ את בנה בן ה-5 מחדרו, שבקומה הראשונה, אך לא הצליחה בעקבות העשן הכבד והחום הרב שהיה בבית. היא ובתה הזעיקו את כוחות כיבוי והצלה, אולם לאחר שהכבאים השתלטו על הדליקה - הם מצאו את גופתו של נדב, ששכב ליד דלת חדרו.

השכנים של המשפחה שמעו לפנות בוקר צעקות חזקות מתוך דירת המשפחה. לאחר מספר דקות הם הבחינו במראה המבעית של הדירה שעלתה באש. "הבן היה למטה, בממ"ד, והאמא לא יכלה להגיע אליו בגלל העשן", סיפר עד ראייה לאירוע. "מכבי אש הגיעו אחרי חצי שעה, ולקח להם עוד חצי שעה לעבוד. היה שם עשן שהיתמר לגובה עצום".

האם ובתה נלקחו לטיפול גורמי הרווחה

במשטרה ובכבאות החלו לבדוק את הנסיבות שהובילו לאירוע הטרגי. על פי ההערכה המרכזית, נדב שיחק בנרות דולקים וטיפטף שעווה לתוך קנקן מים, וייתכן שאף השאיר נר דולק - מה שהוביל לשריפה ולתוצאה הטרגית. "אחרי בדיקות מקיפות בזירת האירוע, ולאחר שנשללה הצתה או קצר חשמלי, הגענו למסקנה שמדובר בהתעסקות באש גלויה - כפי הנראה משחק בנרות של הילד", סיפר לחדשות 2 באינטרנט מיקי כהן, דובר תחנת כבאות עמק יזרעאל.

"השריפה החלה בחלק התחתון של הדירה שמחולקת ל-3 מפלסים", הוסיף קצין הכבאות. "האם חשה בריח של עשן כנראה מאוחר מדי, החלון בחדרו של הילד היה סגור וכך גם הדלת. האמא לא יכלה לרדת לעבר חדרו כי העשן היה סמיך והטמפרטורה גבוהה, היא הזעיקה כוחות כיבוי והצלה אבל זה היה מאוחר מדי. הכוחות הבינו שיש לכוד ולאחר כמה דקות של חיפוש, הוא נמצא מת על הקרקע".

האם ובתה נלקחו על ידי גורמי רווחה לקבלת טיפול, בשל המצב הנפשי הקשה בו הן שרויות בעקבות האירוע. אב המשפחה חזר היום לישראל בעקבות מות בנו, לאחר ששהה בחו"ל לרגל נסיעת עסקים. "כולנו בהלם", אמר גיסה של אם המשפחה. "אנחנו לא מאמינים שדבר כזה יכול לקרות. הוא בא במתנה להורים - אבא בן 50 ואמא בת 45. הם תמיד אמרו שהחיים היו נדיבים אליהם, מי היה מאמין שיקרה כזה אסון נורא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת