בן 5 טבע במלון בים המלח, מצבו קשה מאד

מקרה טביעה שלישי של ילדים במהלך סוף השבוע, לאחר שילד בן 5 נמשה מהמים ללא הכרה בבריכת מלון "קראון פלאזה" בים המלח. לאחר פעולות החייאה ממושכות, הצליחו הפרמדיקים להשיב לו את הדופק ופינו אותו במסוק לבית החולים "סורוקה" בבאר שבע כשהוא מחוסר הכרה ומצבו מוגדר קשה מאד

בן 5 טבע במלון בים המלח (חדשות 2)

שוב אסון בבריכה: ילד כבן 5 נמשה אחר הצהריים מבריכת המלון "קראון פלאזה" בים המלח לאחר שטבע. הילד פונה באמצעות מסוק של חיל האוויר לבית החולים "סורוקה" בבאר שבע, כשהוא במצב קשה. מדובר במקרה השלישי של טביעת ילדים בגיל הרך במהלך סוף השבוע האחרון.

המצילים ואורחי המלון הבחינו בסביבות השעה 15:00 בילד כשהוא צף ללא הכרה בבריכה של המלון והזעיקו עזרה רפואית. צוות פרמדיקים של מד"א בסיוע המצילים ביצע בו פעולות החייאה ממושכות, וכשחזר לו הדופק פינו אותו באמצעות מסוק לבית החולים "סורוקה" בבאר שבע, כשהוא מחוסר הכרה ומונשם.

"הגענו למלון תוך דקות מהקריאה משום שתחנת מד"א שוכנת ממש קרוב אליו", סיפר לחדשות 2 באינטרנט עידן נק, פרמדיק מד"א ים המלח. "צאנו ילד כבן 5 שנמשה ע"י צוות המצילים של המלון, והחלנו פעולות החייאה. מצאנו אותו עם דופק לאחר פעולות החייאה שביצעו בו המצילים בשטח".

"הוא נמצא במצב קשה עם אי ספיקה נשימתית קשה, ביצענו מספר פעולות לייצוב מצבו בשטח והוא הועבר באמצעות מסוק צהל לבית החולים בבאר שבע", הוסיף הפרמדיק. "אני רוצה לציין שבימים אלו, תחילת החופש הגדול, ישנה חשיבות גדולה לרחצה במקומות מסודרים עם שירותי הצלה. אני קורא לכל ציבור ההורים להגיע לתחנות מד"א לעבור קורס של החייאה, עזרה כזו בדקות הראשונות באירוע עשויה לקבוע את ההבדל בין חיים למוות".

מבית החולים "סורוקה" בבאר שבע נמסר לחדשות 2 באינטרנט כי מצבו של הילד שפונה בעקבות טביעה במלון באזור ים המלח מוגדר כעת קשה מאוד, והוא מטופל ביחידה לטיפול נמרץ ילדים של בית החולים.

מהנהלת רשת מלונות "קראון פלאזה ישראל" נמסר בתגובה לידיעה כי היום בשעות הצהריים טבע ילד בבריכת המלון בים המלח. "עם היוודע המקרה, צוות המצילים במלון משו אותו מיידית מהמים והחלו בפעולות החייאה, למקום הוזעק מד"א שפינה את הילד באמצעות מסוק לבית החולים להמשך הטיפול. אנו מתפללים לשלומו".

שלושה מקרי טביעה של ילדים בסופ"ש אחד

זהו לא המקרה הראשון במהלך סוף השבוע שבו מעורבים ילדים בגיל הרך באסונות. אתמול בבוקר נמשתה ילדה בת 6 מהמים לאחר שטבעה בחוף עין גב בכינרת. ממד"א נמסר כי היא פונתה במצב קשה תוך כדי החייאה לבית החולים פוריה בטבריה. לאחר שמצבה התייצב, היא הועברה לטיפול במחלקת הילדים בבית החולים "העמק" בעפולה. הוריה של הילדה נחקרו במשטרה בחשד לרשלנות.

ביום חמישי בערב טבע ילד בן 6 מבני ברק טבע בבריכה בקיבוץ חפץ חיים ומצבו קשה. כוחות מגן דוד אדום שהגיעו למקום פינו אותו לבית חולים קפלן כשהוא מונשם. במשטרה בודקים את נסיבות האירוע וטרם ברור מה בדיוק ארע. דובר בית החולים קפלן אופיר לוי עדכן אתמול את חדשות 2 באינטרנט כי "הילד עדיין במצב קשה מאוד. במהלך הלילה הרופאים הצליחו לייצב את מצבו על ידי הנשמה, פעולת קירור והחדרת נוזלים".

רק לפני כשבועיים טבע ליאם פאר בן ה-4 מחולון בבריכה של קיבוץ רמת רחל, ועד עכשיו הוא מאושפז בבית החולים במצב קשה, ללא שינוי במצבו.

דובר מד"א זכי הלר קורא לציבור להגיע לסניפי מגן דוד אדום ולעשות קורסי החייאה. "הרגעים הראשונים הם קריטיים. במקרים רבים מי שמבצע את ההחייאה הראשונית הם האזרחים שבחוף ובכך ניתן הסיכוי להציל את חייהם של הפעוטות השונים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת