מצב הפעוטה שנשכחה ברכב עדיין קשה

מוסיף להיות קשה מצבה של התינוקת שנשכחה על ידי אביה ברכב בקיבוץ גבעת השלושה. בבית החולים שניידר בפתח תקווה ממשיכים להילחם על חייה. הפעוטה סובלת מפגיעה רב-מערכתית כתוצאה מהטמפרטורה הגבוהה שהייתה ברכב

בבית החולים שניידר בפתח תקווה ממשיכים להיאבק על חייה של התינוקת בת השבעה חודשים שנשכחה במכונית על ידי אביה למשך כמעט שלוש שעות. הפעוטה סובלת מפגיעה רב-מערכתית כתוצאה מהטמפרטורה הגבוהה שהייתה ברכב, שהגיעה ל-60 מעלות.

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט ציין ד"ר אלחן נחום מהמחלקה לטיפול נמרץ, כי מצבה של הפעוטה מוסיף להיות קשה. אתמול מצבה התייצב מעט, אבל עדיין יש לה כשל של מספר מערכות. עד כה לא העירו את התינוקת כדי לא להגביר את הנזקים מהם היא סובלת.

על הסיכונים של שהייה בחום של 60 מעלות הסביר אתמול מנהל מחלקת טיפול נמרץ ד"ר טומי שיינפלד, כי "מתרחשת התייבשות מהירה וחום גוף שעולה לערכים מסוכנים. במצב זה נפגעים תאי הגוף ונגרם נזק למספר מערכות כולל מערכת העצבים המרכזית. עד נקודה מסוימת התהליכים ממשיכים, אך מנקודה מסוימת קשה לשלוט בהם והם גורמים לנזק בלתי הפיך".

התינוקת נולדה לאחר טיפולי פוריות

לאחר האירוע סיפר אביה של התינוקת סיפר לחוקרים כי בשעות הבוקר הסיע את בתו לפעוטון ובמהלך הנסיעה קיבל שיחת טלפון בהולה שבה נקרא להגיע למקום עבודתו בקיבוץ גבעת השלושה בדחיפות. הוא יצא מהרכב בעודו מדבר בטלפון, וחזר למכונית רק כעבור כשלוש שעות ואז גילה שם את בתו שבשלב הזה כבר הייתה מחוסרת הכרה ועל פי דיווחים כשהיא מפרכסת.

במהלך החקירה התגלו פרטים נוספים שמעצימים את הטרגדיה. מסתבר שזוג ההורים עברו טיפולי פוריות על מנת שיוכלו להביא ילדים לעולם. התינוקת המאושפזת היא בתם היחידה.  

"ראיתי את התינוקת על השולחן שוכבת, ערומה הפשיטו אותה מהבגדים שפכו עליה מים כדי לעורר אותה והילדה פשוט פירכסה", סיפר אופיר טל, עד ראייה שהיה בין הראשונים שהגיע למכונית, "זה היה אירוע שמאוד קשה לראות אותו. עד עכשיו אני מזועזע".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת