נועם שליט: "5 שנים ואף אחד לא טרח להתקשר"

ברחבי ישראל נערכים היום שורה של טקסים והפגנות לציון 5 שנים לחטיפתו של החייל גלעד שליט. למרות התמיכה הציבורית, אומר נועם שליט לחדשות 2 באינטרנט כי הוא לא מרגיש התעוררות אצל מקבלי ההחלטות: "אף אחד מממשלת ישראל לא טרח להתקשר". גם סבו של גלעד, צבי, זועם: "ראש הממשלה מהמר על חיי נכדי"

ישראל מציינת היום חמש שנים לחטיפתו של החייל גלעד שליט. הוריו של גלעד, אביבה ונועם שליט, שגם היום יישבו במאהל המחאה מול בית ראש הממשלה בירושלים, מאוכזבים מחוסר היחס של הממשלה: "אנחנו מציינים חמש שנים ואף אחד ממשלת ישראל לא טרח להתקשר".

נועם שליט, אביו של גלעד אמר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט: "אנחנו מרגישים התעוררות, אבל לא אצל מקבלי ההחלטות. אנחנו רואים התעוררות של הציבור, של התקשורת, של גורמים בכל העולם, בצרפת, בארה"ב ובגרמניה. אבל מפה שקט - אנחנו לא שומעים שום דבר. היום אנחנו מציינים חמש שנים ואף אחד ממשלת ישראל לא טרח להתקשר עדיין, להגיד איזו מילה".

שליט הוסיף: "אנחנו פחות צריכים מילים, אנחנו צריכים יותר מעשים. אבל אפילו את המינימום הזה לא קיבלנו". אביו של החייל החטוף צפה בקליפ הגולשים של חדשות 2 בפייסבוק, בו מאות בני אדם נראים שרים את השיר "מזמור לגלעד" ואמר: "התמיכה הציבורית היא חשובה, לבד אנחנו לא יכולים לבצע את המאבק הזה".

צבי שליט: ברק תומך בעסקה, נתניהו מתנגד

בשעות הצהריים התקיימה הפגנה סמוך לכרם שלום, מקום חטיפתו של גלעד, בהשתתפות אלפי בני אדם. בהפגנה הוקרא מכתב שכתב הסב, צבי שליט, בו הוא טוען כי ראש הממשלה הוא זה המתנגד לעיסקה בעוד שר הביטחון ברק תומך בה. "ראש הממשלה מהמר על חיי נכדי. הם מדברים איתנו, ומדי פעם מלטפים את ראשינו, אך נכדי האהוב גלעד עדיין נמק על לא עוול בכפו כאחרון הפושעים במרתפי חמאס", כתב צבי.

"הנזק שגורם נתניהו למדינה במניעת הצלתו של החייל גלעד שליט, גדול בהרבה בפגיעה במורל העם, חיילי צה"ל והצעירים העומדים להתגייס, מאשר הנזק בשחרור אסירים. אני חושש שנתניהו מחכה שנשמע שגלעד חלילה לא שרד בתנאים שהוא מוחזק, כדי לשלם מחיר נמוך יותר עבור החזרתו", כתב סבו של גלעד וקרא לשר הביטחון, האחראי לביטחון אזרחי המדינה, להפעיל לחץ על נתניהו.

הפגנות וטקסים ברחבי הארץ

במהלך היום נערכים ברחבי הארץ אירועים בהם ייקחו חלק בני משפחתו של גלעד ופעילים מכל הארץ למען שחרורו.

מהשעה 12:00 נערכה הפגנה באנדרטה הממוקמת סמוך לכרם שלום, מקום חטיפתו של גלעד שליט ביוני 2006. אלפים, בהם פעילים במטה המאבק למען גלעד ואישי ציבור, לקחו חלק באירוע.

בשעה 19:00 ייערך טקס בנתיב העשרה בו ישתתפו תושבי היישובים במועצה האזורית חוף אשקלון. באותו הזמן תתקיים הפגנה מול ביתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בקיסריה.

בשעה 20:00 יצא לדרך "פרוייקט גלעד", במהלכו צפויים להיכנס 24 אמנים ואנשי ציבור מוכרים לצינוק למשך שעה, כדי להזדהות עם החייל החטוף המוחזק בשבי בעזה.

שרים "מזמור לגלעד"

לציון היום ביקשנו בשבועות האחרונים מגולשי חדשות 2 באינטרנט קטעי וידאו, בהם הם מצולמים שרים את השיר שכתב יוסי גיספן בביצוע אייל גולן, "מזמור לגלעד".

הגיעו אלינו סרטונים מזמרים מתחילים, תלמידים לתקשורת, חניכים בתנועות נוער מסביב לעולם ועוד. לכל אחד סיפור ייחודי: דנה, שליחת תנועת הצופים מישראל לארה"ב; שרון, מרכזת תנועת הבונים ובני עקיבא באוסטרליה; לירן, זמר מתחיל שרוצה לפרוץ דרך האינטרנט לקריירת סולו ורועי "ג'ינג'י" סדן, שנוסע מסביב לעולם עם זוג האופניים שלו . אלה הם רק חלק קטן מהמשתתפים שלקחו חלק בצילום השיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק