ילדה בת 6 טבעה בחוף עין גב

בת 6 נמשתה מהמים לאחר שטבעה בחוף עין גב בכינרת. לאחר שמצבה התייצב, היא פונתה במצב קשה למחלקת הילדים בבית חולים העמק בעפולה. הוריה של הילדה נחקרים בחשד לרשלנות

החופש הגדול לגיל הרך יחל רק בשבוע הבא, אבל כבר השבוע אסונות רודפים ילדים צעירים. הבוקר נמשתה ילדה בת 6 מהמים לאחר שטבעה בחוף עין גב בכינרת. ממד"א נמסר כי היא פונתה במצב קשה תוך כדי החייאה לבית החולים פוריה בטבריה. לאחר שמצבה התייצב, היא הועברה לטיפול במחלקת הילדים בבית החולים "העמק" בעפולה. הוריה של הילדה נחקרים במשטרה בחשד לרשלנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

דובר מד"א זכי הלר סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "קיבלנו קריאה על ילדה בת שש שנמשתה מהמים לאחר שטבעה בחוף בכפר הנופש עין גב. אנשים שהיו על החוף החלו לבצע פעולות החייאה. כשהגיעה ניידת טיפול נמרץ נמצאה הילדה ללא דופק וללא נשימה. הפראמדיקים ביצעו בה פעולות החייאה בחוף ופינו אותה לבית החולים פוריה שהם היא מטופלת כשהיא במצב קשה".

הלר הוסיף וקרא לציבור לבוא ולעשות קורסי החייאה. "הרגעים הראשונים הם קריטיים. גם במקרה הזה מי שביצע את ההחייאה הראשונית הם האזרחים שבחוף ובכך ניתן הסיכוי להציל את חייה".

בן 6 טבע בבריכה - מצבו קשה

האירוע מתרחש פחות מיממה לאחר שילד בן שש מבני ברק טבע בבריכה בקיבוץ חפץ חיים ומצבו קשה. כוחות מגן דוד אדום שהגיעו למקום פינו אותו לבית חולים קפלן כשהוא מונשם. במשטרה בודקים את נסיבות האירוע וטרם ברור מה בדיוק ארע. דובר בית החולים קפלן אופיר לוי אמר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט כי "הילד עדיין במצב קשה מאוד. במהלך הלילה הרופאים הצליחו לייצב את מצבו על ידי הנשמה, פעולת קירור והחדרת נוזלים".

רק לפני כשבועיים ליאם פאר בן הארבע מחולון טבע בבריכה של קיבוץ רמת רחל ועד עכשיו הוא מאושפז בבית החולים במצב קשה.

ממשיכים להיאבק על חיי התינוקת שנשכחה ברכב

מוסיף להיות קשה מאוד מצבה של התינוקת בת השבעה חודשים שנשכחה במכונית על ידי אביה למשך כמעט שלוש שעות. הרופאים בבית החולים שניידר בפתח תקווה ממשיכים להילחם על חייה ועדיין לא ברור מה הנזק שנגרם לה ואם הוא הפיך. הפעוטה סובלת מפגיעה רב-מערכתית כתוצאה מהטמפרטורה הגבוהה שהייתה ברכב - 60 מעלות.

"הילדה עדיין בסכנת חיים. מצבה התייצב מעט, אבל עדיין יש לה כשל של מספר מערכות. אנחנו לא יודעים מה תהיה התוצאה" ציין הבוקר ד"ר טומי שיינפלד, מנהל היחידה לטיפול נמרץ בבית החולים שניידר בפתח תקווה בשיחה עם חדשות 2. ד"ר שיינפלד הוסיף כי "היא עדיין מורדמת ומונשמת. אנו לא מעירים אותה בשלב זה כדי לא להגביר את הנזקים. אנחנו מקווים שכל הנזקים או לפחות מרביתם יסוגו ומצבה ישתפר".