התינוקת שנשכחה ברכב עדיין בסכנת חיים

הרופאים ממשיכים להילחם על חייה של התינוקת בת ה-7 חודשים שאביה שכח אותה במכונית למשך כשלוש שעות בטמפרטורה שהגיעה ל-60 מעלות. "הילדה עדיין בסכנת חיים. מצבה התייצב מעט, אבל עדיין יש לה כשל של מספר מערכות. אנחנו לא יודעים מה תהיה התוצאה" ציין הבוקר ד"ר טומי שיינפלד, מנהל היחידה לטיפול נמרץ ב"שניידר"

מוסיף להיות קשה מאוד מצבה של התינוקת בת השבעה חודשים שנשכחה במכונית על ידי אביה למשך כמעט שלוש שעות. הרופאים בבית החולים שניידר בפתח תקווה ממשיכים להילחם על חייה ועדיין לא ברור מה הנזק שנגרם לה ואם הוא הפיך. הפעוטה סובלת מפגיעה רב-מערכתית כתוצאה מהטמפרטורה הגבוהה שהייתה ברכב - 60 מעלות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"הילדה עדיין בסכנת חיים. מצבה התייצב מעט, אבל עדיין יש לה כשל של מספר מערכות. אנחנו לא יודעים מה תהיה התוצאה" ציין הבוקר ד"ר טומי שיינפלד, מנהל היחידה לטיפול נמרץ בבית החולים שניידר בפתח תקווה בשיחה עם חדשות 2. ד"ר שיינפלד הוסיף כי "היא עדיין מורדמת ומונשמת. אנו לא מעירים אותה בשלב זה כדי לא להגביר את הנזקים. אנחנו מקווים שכל הנזקים או לפחות מרביתם יסוגו ומצבה ישתפר".

על הסיכונים של שהייה בחום של 60 מעלות הסביר ד"ר שיינפלד, כי "מתרחשת התייבשות מהירה וחום גוף שעולה לערכים מסוכנים. במצב זה נפגעים תאי הגוף ונגרם נזק למספר מערכות כולל מערכת העצבים המרכזית. עד נקודה מסוימת התהליכים ממשיכים, אך מנקודה מסוימת קשה לשלוט בהם והם גורמים לנזק בלתי הפיך".

אביה של התינוקת סיפר לחוקרים כי אתמול בשעות הבוקר הסיע את בתו לפעוטון ובמהלך הנסיעה קיבל שיחת טלפון בהולה שבה נקרא להגיע למקום עבודתו בקיבוץ גבעת השלושה בדחיפות. הוא יצא מהרכב בעודו מדבר בטלפון, וחזר למכונית רק כעבור כשלוש שעות ואז גילה שם את בתו שבשלב הזה כבר הייתה מחוסרת הכרה ועל פי דיווחים כשהיא מפרכסת.

במהלך החקירה התגלו פרטים נוספים שמעצימים את הטרגדיה. מסתבר שזוג ההורים עברו טיפולי פוריות על מנת שיוכלו להביא ילדים לעולם. התינוקת המאושפזת היא בתם היחידה.  

"ראיתי את התינוקת על השולחן שוכבת, ערומה הפשיטו אותה מהבגדים שפכו עליה מים כדי לעורר אותה והילדה פשוט פירכסה", סיפר אופיר טל, עד ראייה שהיה בין הראשונים שהגיע למכונית, "זה היה אירוע שמאוד קשה לראות אותו. עד עכשיו אני מזועזע".

טמפרטורה של יותר מ-60 מעלות

דובר מד"א זכי הלר אמר אתמול בשיחה עם ערוץ החדשות כי "פרמדיקים מצאו תינוקת מחוסרת הכרה במצב של פרכוסים, עם סימנים של מכת חום. העניקו לה בשטח טיפול שכלל קירור ומתן חמצן".

"אנחנו בהזמנות זו רוצים לפנות לציבור הנהגים וההורים - לא להשיאר בשום מצב תינוקות וילדים ברכב", הזהיר הלר. "בימים חמים כאלה, הטמפרטורה ברכב יכולה להגיע ל-60 מעלות ויותר, כשהחלונות סגורים וגם כשהם פתוחים. לא להשאיר תינוקות ברכב לבד".

"האב היה מוכן למות במקום הילדה"

בועז מלכה, פרמדיק מרחב ירקון במד"א שהגיע ראשון למכונית, סיפר לערוץ החדשות כי "אני לא יודע להגיד מה הסיכוי לצאת מדבר כזה. הקיץ מתחיל עכשיו וכל מי שמסיע או מטפל בילדים קטנים כדאי שישים לב, אנו בכל שנה נתקלים במקרים כאלה שהילדים נשארים ברכבים".

"האב היה מאוד נסער, מאוד קשה לו עם זה. הוא לא סולח לעצמו, הוא אמר דברים קשים. הוא היה מוכן למות במקום הילדה, הוא נסע איתנו לכל אורך הדרך, גם האם הגיעה לבית החולים", הוסיף מלכה.

ממשיך להיות קשה מצבו של הילד שטבע בבריכה

ילד בן שש מבני ברק טבע אתמול בערב בבריכה בקיבוץ חפץ חיים ומצבו קשה. כוחות מגן דוד אדום שהגיעו למקום פינו אותו לבית חולים קפלן כשהוא מונשם. במשטרה בודקים את נסיבות האירוע וטרם ברור מה בדיוק ארע. דובר בית החולים קפלן אופיר לוי אמר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט כי "הילד עדיין במצב קשה מאוד. במהלך הלילה הרופאים הצליחו לייצב את מצבו על ידי הנשמה, פעולת קירור והחדרת נוזלים".
רק לפני כשבועיים ליאם פאר בן הארבע מחולון טבע בבריכה של קיבוץ רמת רחל ועד עכשיו הוא מאושפז בבית החולים במצב קשה.