חשש: הנזק לתינוקת שנשכחה ברכב בלתי הפיך

הרופאים ממשיכים להילחם על חייה של התינוקת בת השבעה חודשים שאביה שכח אותה במכונית למשך כשלוש שעות בטמפרטורה שהגיעה ל-60 מעלות. עדיין לא ברור מה הנזק שנגרם לילדה ואם הוא הפיך

מוסיף להיות קשה מאוד מצבה של התינוקת בת השבעה חודשים שנשכחה במכונית על ידי אביה למשך כמעט שלוש שעות. הרופאים בבית החולים שניידר ממשיכים להילחם על חייה ועדיין לא ברור מה הנזק שנגרם לה ואם הוא הפיך. הפעוטה סובלת מפגיעה רב-מערכתית כתוצאה מהטמפרטורה הגבוהה שהייתה ברכב - 60 מעלות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

אביה של התינוקת סיפר לחוקרים כי אתמול בשעות הבוקר הסיע את בתו לפעוטון ובמהלך הנסיעה קיבל שיחת טלפון בהולה שבה נקרא להגיע למקום עבודתו בקיבוץ גבעת השלושה בדחיפות. הוא יצא מהרכב בעודו מדבר בטלפון, וחזר למכונית רק כעבור כשלוש שעות ואז גילה שם את בתו שבשלב הזה כבר הייתה מחוסרת הכרה ועל פי דיווחים כשהיא מפרכסת.

במהלך החקירה התגלו פרטים נוספים שמעצימים את הטרגדיה. מסתבר שזוג ההורים עברו טיפולי פוריות על מנת שיוכלו להביא ילדים לעולם. התינוקת המאושפזת היא בתם היחידה.  

ממד"א נמסר כי ככל הנראה התינוקת נשארה ברכב מספר שעות לפני שנמצאה, סמוך לבריכה בקיבוץ. צוות פרמדיקים פינה אותה לבית החולים "שניידר" בפתח תקווה, כשהיא חסרת הכרה ומונשמת.

"ראיתי את התינוקת על השולחן שוכבת, ערומה הפשיטו אותה מהבגדים שפכו עליה מים כדי לעורר אותה והילדה פשוט פירכסה", סיפר אופיר טל, עד ראייה שהיה בין הראשונים שהגיע למכונית, "זה היה אירוע שמאוד קשה לראות אותו. עד עכשיו אני מזועזע".

טמפרטורה של יותר מ-60 מעלות

דובר מד"א זכי הלר אמר אתמול בשיחה עם ערוץ החדשות כי "פרמדיקים מצאו תינוקת מחוסרת הכרה במצב של פרכוסים, עם סימנים של מכת חום. העניקו לה בשטח טיפול שכלל קירור ומתן חמצן".

"אנחנו בהזמנות זו רוצים לפנות לציבור הנהגים וההורים - לא להשיאר בשום מצב תינוקות וילדים ברכב", הזהיר הלר. "בימים חמים כאלה, הטמפרטורה ברכב יכולה להגיע ל-60 מעלות ויותר, כשהחלונות סגורים וגם כשהם פתוחים. לא להשאיר תינוקות ברכב לבד".

"האב היה מוכן למות במקום הילדה"

בועז מלכה, פרמדיק מרחב ירקון במד"א שהגיע ראשון למכונית, סיפר לערוץ החדשות כי "אני לא יודע להגיד מה הסיכוי לצאת מדבר כזה.. הקיץ מתחיל עכשיו וכל מי שמסיע או מטפל בילדים קטנים כדאי שישים לב, אנו בכל שנה נתקלים במקרים כאלה שהילדים נשארים ברכבים".

"האב היה מאוד נסער, מאוד קשה לו עם זה. הוא לא סולח לעצמו, הוא אמר דברים קשים. הוא היה מוכן למות במקום הילדה, הוא נסע איתנו לכל אורך הדרך, גם האם הגיעה לבית החולים", הוסיף מלכה.