"ראיתי את התינוקת מפרפרת ברכב"

בת 7 חודשים נמצאה מחוסרת הכרה ברכב לאחר שככל הנראה שהתה בו מספר שעות סמוך לבריכה בקיבוץ גבעת השלושה. היא פונתה לבית החולים שניידר במצב קשה, מחוסרת הכרה ומונשמת. מד"א: "הטמפרטורה ברכב עלולה להגיע ל-60 מעלות". אביה ליווה אותה באמבולנס

תינוקת כבת 7 חודשים נמצאה בצהריים במצב קשה בתוך רכב נעול בקיבוץ גבעת השלושה, סמוך לפתח תקווה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

ממד"א נמסר כי ככל הנראה, התינוקת נשארה ברכב מספר שעות לפני שנמצאה, סמוך לבריכה בקיבוץ. צוות פרמדיקים פינה אותה לבית החולים "שניידר" בפתח תקווה, כשהיא חסרת הכרה ומונשמת.

נירה, חברת הקיבוץ בו התרחש האירוע, סיפרה בריאיון לגלי צה"ל: "הייתי הראשונה ששמעתי על זה. רצתי לשם, וראיתי את הילדה מפרפרת, עדיין קשה לי להירגע". מבדיקה ראשונית של האירוע עולה כי האב שכח את התינוקת ברכב לאחר שקיבל שיחת טלפון. הוא נלקח לחקירה.

דובר מד"א זכי הלר אמר בשיחה עם ערוץ החדשות כי "פרמדיקים מצאו תינוקת מחוסרת הכרה במצב של פרכוסים, עם סימנים של מכת חום. העניקו לה בשטח טיפול שכלל קירור ומתן חמצן".

"אנחנו בהזמנות זו רוצים לפנות לציבור הנהגים וההורים - לא להשיאר בשום מצב תינוקות וילדים ברכב", הזהיר הלר. "בימים חמים כאלה, הטמפרטורה ברכב יכולה להגיע ל-60 מעלות ויותר, כשהחלונות סגורים וגם כשהם פתוחים. לא להשאיר תינוקות ברכב לבד".

"האב היה מוכן למות במקום הילדה"

בועז מלכה, פרמדיק מרחב ירקון במד"א שהגיע ראשון למכונית, סיפר לערוץ החדשות כי "אני לא יודע להגיד מה הסיכוי לצאת מדבר כזה.. הקיץ מתחיל עכשיו וכל מי שמסיע או מטפל בילדים קטנים כדאי שישים לב, אנו בכל שנה נתקלים במקרים כאלה שהילדים נשארים ברכבים".

"האב היה מאוד נסער, מאוד קשה לו עם זה. הוא לא סולח לעצמו, הוא אמר דברים קשים. הוא היה מוכן למות במקום הילדה, הוא נסע איתנו לכל אורך הדרך, גם האם הגיעה לבית החולים", הוסיף מלכה.