החברים חוגגים, נ' שהתמוטטה עדיין מאושפזת בביה"ח

בחטיבת הביניים ברמת גן נערך הערב טקס הסיום בו הייתה אמורה גם נ' בת ה-14 להשתתף. נ', שהתמוטטה במהלך החזרות לטקס ופונתה אז במצב קשה, מתאוששת בביה"ח שיבא ואף שבה להכרתה לפני מספר ימים. "מצבה יציב", נמסר מביה"ח

אירוע קשה בחזרות לטקס הסיום. צילום ארכיו (חדשות 2)

בזמן שחבריה של נ' בת ה-14 יחגגו הערב את מסיבת הסיום שלהם בחטיבת הביניים ברמת גן, היא תישאר בבית החולים "שיבא" בתל השומר.

נ' התמוטטה בתחילת השבוע שעבר במהלך החזרות למסיבת הסיום שמתקיימת הערב ופונתה במצב קשה. בינתיים, מצבה התייצב, היא שבה להכרה - אך עדיין מאושפזת בטיפול נמרץ. מדוברות "שיבא" נמסר לחדשות 2 באינטרנט הערב כי לפני מספר ימים חזרה הנערה להכרה, והיא כבר איננה מורדמת ומונשמת. "מצבה יציב, אבל ממשיכים לעשות לה בדיקות כדי לאתר את הגורם להפרעת קצב שאירעה לה", נמסר.

היא תישאר עוד מספר ימים במחלקת טיפול נמרץ.

אביה: "היא חזקה והיא תצא מזה"

מספר ימים לאחר האירוע הקשה, אמר אביה של הנערה לחדשות 2 באינטרנט כי "נ' היא ילדה חזקה מאוד, אין לה רקע של בעיות בריאות, היא חזקה והיא תצא מזה".

"אנחנו לא יודעים יותר מדי על מצבה הרפואי, אך הצוות עושה עבודת קודש ומלווה אותנו בכל הליך ופרט חדש", הוסיף האב, ש-נ' היא בתו הבכורה. "אנחנו מודים לכל מי שמסייע לנו ומתפלל לשלומה. אנחנו מקווים שהיא תצא מזה בשלום. אנחנו זוכים לתמיכה גדולה מבית הספר והחברים וגם על זה אנחנו מודים".  

נ' התמוטטה, החזרות המשיכו

חבריה לשכבה של נ', שהתמוטטה כאמור מוקדם יותר החודש ופונתה במצב קשה מאד במהלך החזרות למסיבת הסיום, טענו אז כי הם נדרשו בניגוד לרצונם להמשיך בריקודים, זאת לאחר שהיו עדים לטיפול בחברתם ולפינוי שלה לבית חולים.

"אחרי שהיא פונתה, הם שמו את המוזיקה ועשו חזרות של הכניסה ויציאה, וזה היה מזעזע!", כתבה אחת מחברותיה בדף חדשות 2 בפייסבוק. "זאת היתה טראומה לכל החיים. עכשיו רק ניתן להתפלל", הוסיפה בעצב.

נערה אחרת שהיתה גם היא בחזרות ציינה "זה לא היה קשור לחום. היא התעלפה בלי שום סיבה". בני נוער רבים שהכירו את נ' הציפו את הרשת החברתית בקריאות עידוד והחלמה לחברתם. "היה כזה מלחיץ, נקווה שהיא תצא מזה", כותבת נערה אחת, ואחרת מוסיפה: "אמן שתצאי מזה בשלום".

בשיחה עם חדשות 2, סיפרו מארגני הטקס כי לא ראו טעם לעצור את החזרה למרות המקרה הקשה. "זה היה מוציא את התלמידים מפוקוס, כבר טיפלו בה, הצליחו לייצב את מצבה והעבירו אותה לבית החולים. בטקס משתתפים מאות תלמידי כיתה ח' ולא היה לנו מה לעשות מעבר למה שעשינו", לדבריהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת