למרות בג"ץ: ההפרדה באוטובוסים נמשכת

ההפרדה בין נשים וגברים באוטובוסים בקווי המהדרין נמשכת. למרות שבג"ץ קבע שאסור לבצע אפליה כזו בכפייה, ממשיכה חברת אגד בקווים מסוימים, לשלוח את הנשים למושבים האחוריים. באגד שוללים את הטענות: אנחנו פועלים לפי ההנחיות

רק לפני חצי שנה קבע בג"ץ כי ההפרדה הכפויה בין גברים לנשים בתחבורה הציבורית אינה חוקית. אבל בניגוד לקביעות בית המשפט, בחברת אגד ממשיכים במדיניות קווי המהדרין.

זה מה שהיה כתוב בפרסום מחג שבועות האחרון: בקווים מאשדוד לירושלים 450 ו-451 יהיו קווים למשפחות וקווים לגברים בלבד. על ההפרדה ממונה פקח שנמצא במקום, כך שלמעשה, היא מתבצעת בכפייה. גם בשירות הלקוחות של אגד הודו במהלך שיחה עם חדשות 2 כי ההפרדה האסורה עדיין נמשכת.

במשרד התחבורה אומרים בתגובה כי פקחי האוטובוס מתודרכים שלא להתערב כלל בנושא הסדרי הישיבה או העלייה לאוטובוס. באגד שוללים את הטענות, ואומרים כי הם ממלאים אחר הטענות. לטענתם הנסיעה בשבועות הייתה של חסידים בלבד, וכי בשירות הלקוחות עומדים בתקנות הבג"ץ.

כעת עוברת המחלוקת לרכבת הקלה בירושלים, שתחל לפעול בחודשים הקרובים. בציבור החרדי דורשים כי חלק מהקרונות יהיו מופרדים, בעוד שבעירייה מתנגדים לכך בתוקף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת