שעות לפני האסון: התמונה האחרונה של החברות מנתניה

שתיים מהחברות שנהרגו בפיצוץ תועדו בשיעור בבית חב"ד - שעות ספורות לפני האסון. מפקד מרחב השרון התייחס היום לחקירת האירוע בנתניה ואמר כי היא יכולה להימשך שנה. "זה פאזל מורכב", הסביר

החברות רבקה ורבקה לפני האסון (col חב"ד און ליין)

שעות לפני פיצוץ הגז בנתניה, שגבה את חייהם של ארבעה בני אדם, השתתפו שלוש החברות הטובות רבקה דוראי ז"ל, רבקה מסהיד ז"ל וסטייסי ברוק ז"ל בשיעור בבית חב"ד.

שתיים מהנערות, רבקה ורבקה, שכמו חברתן ברוק מתנדבות פעילות בבית חב"ד, תועדו בתמונה שפורסמה באתר col חב"ד און ליין במהלך שיעור שקיים השליח הרב יעקב מזוז לדוברי צרפתית. זמן קצר לאחר מכן הן מצאו את מותן הטרגי בפיצוץ הקטלני בבית הדירות סמוך לכיכר העצמאות.

אחר הצהריים התייחס מפקד מרחב השרון תנ"צ שמעון שומרוני לאסון והעריך כי החקירה יכולה להימשך שנה. "מדובר בפאזל מורכב מאוד וקשה לפתרון", אמר שומרוני בתדרוך לעיתונאים, בה הסביר בין היתר גם על המלחמה בפשיעה באזור המשולש, "התחלנו להרכיב את הפאזל לאט, זה יכול לקחת שבועות, חודשים ועד שנה".

מחר תבקש המשטרה מבית המשפט להאריך את מעצרם של שני חשודים במעורבות בפיצוץ, טכנאי הגז שהגיע לבדוק את הדליפה ותושב העיר שנצפה ליד בלוני הגז.

חילקו נרות שבת ונהרגו

ברוק, דוראי ומסהיד הותירו אחריהן בני משפחה רבים וחברים המומים. "למה זה קרה?! למה?", זעקה חברתן של השלושה במהלך טקס ההלוויה. "אנחנו פשוט המומות שזה מה שקרה. הן היו נהדרות", אמרה חברה נוספת בשיחה עם חדשות 2. לדברי החברות, שלוש ההרוגות יצאו לחלק נרות שבת אותם אספו מבית חב"ד, ואז התיישבו לאכול במסעדה הסמוכה - ונהרגו בפיצוץ.

"אמרנו שאנחנו מתגעגעות וביקשנו להיפגש שוב. חזרנו, אבל הן לא חזרו", אמרה החברה בדמעות. "לא האמנתי שהן נהרגו. היינו יחד רק שנייה לפני הפיצוץ ואז הלכנו ופתאום שמענו בום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפיצוץ בנתניה - סיקור מיוחד:

"טרם נשלל חשד לפלילים בפיצוץ"

בדרי נהרג בפיצוץ: "חסך כסף בשביל החתונה"

השכנים בבניין שנפגע בנתניה: "אצלנו יהיה האסון הבא"

הבניין שהתפוצץ בנתניה: כך זה נראה מבפנים

מול המצלמה: הפיצוץ הקטלני בנתניה

מפונה מהבניין: המלון ביקש שאתפנה עד הצהריים

עד ראייה: ראיתי את החיים נגמרים

כך נראה הבניין דקות אחרי הפיצוץ 

4 הרוגים בפיצוץ בבניין בנתניה