האם שאלה בדמעות: מה קרה לליאור?

שעות לאחר שאיבדה את בנה בתאונה הקטלנית, ערכה אמו של ליאור נבון מפגש טעון עם אחד מחבריו של הנער בן 16, שעלה על קטנוע ללא רישיון, איבד שליטה ונהרג. האם פנתה בדמעות לחבר ההמום וביקשה לדעת: "מה קרה לליאור באותו רגע? למה נכנסה בו השטות?"

בבית משפחת נבון לא מעכלים את הטרגדיה הנוראית ומנסים להבין מה גרם לליאור בן ה-16 לעלות על קטנוע של חברו ללא רישיון, החלטה שהסתיימה במותו.

אמו אילנה פנתה להורים והפצירה בהם שלא להיכנע לבקשות לעלות על "הכלי הרצחני". עוד קראה האם לרשויות החוק להעלות ל-18 את הגיל בו אפשר להוציא רישיון נהיגה לקטנוע. 

במפגש טעון מאוד עם אחד מחבריו של ליאור, אשר היה זה שמצא אותו מוטל על הכביש, ביקשה אילנה להבין מה השתבש. "אתם ילדים מקסימים, ואני יודעת שאתה הייתה המורה דרך של ליאור והדרכת אותו לא לעשות שטויות", אמרה האם לחבר שנשאר חנוק מדמעות ושאלה: "מה קרה לליאור באותו רגע? למה נכנסה בו השטות?"

הנער התקשה לספק הסברים ורק מלמל: "ראינו שהוא לא חוזר, הלכנו לחפש אותו וראינו אותו שם". האם ההמומה התקשתה גם היא להסתיר את הדמעות וביקשה לחזק את הצעיר: "קשה לראות את כל הסבל הזה שאתם עוברים".

קורבן ראשון של החופש הגדול

התאונה התרחשה הלילה בשכונת עיר גנים בבירה, סמוך לשעה 1:30. שלושה חברים בגילאי 16-17 נפגשו בשעות הערב בביתו של אחד מהם בירושלים, ומשם הם יצאו יחדיו לחגיגת חינה, ממנה חזרו לקראת חצות. שניים מהחברים עלו לרגע הביתה, והשאירו את הקטנוע שבבעלותו של אחד מהם - כשהוא מונע.

נבון בן ה-16, תושב גבעת זאב, ניצל את ההזדמנות, עלה על הקטנוע והחל לנסוע – ללא רישיון נהיגה - אולם תוך דקות הוא איבד שליטה על הקטנוע, הקסדה שעל ראשו, שלא הייתה רכוסה, עפה והוא התרסק ונפצע באורח אנוש.

צוות מד"א שהוזעק למקום פינה את הנער לבית החולים "הדסה עין כרם" בירושלים, כשהוא סובל מפגיעת ראש קשה, אולם הרופאים בבית החולים נאלצו לקבוע את מותו.

החופש הגדול רק החל, וכבר אסון כבד פוקד משפחה אחת, שבנה נהרג הלילה ברכיבה על קטנוע. ההרוג הוא ליאור נבון, בן 16 מגבעת זאב.

החברים המומים: "אסון האופנועים האלה, תתרחקו מהם"

המשטרה עצרה את בעל הקטנוע וחקרה אותו תחת אזהרה בחשד לאי אבטחת רכב, אולם בהמשך הוא שוחרר לביתו. רשיונו נשלל ל-90 יום. במקביל בודקים במשטרה אם הנערים היו תחת השפעת אלכוהול בזמן התאונה.

חבריו של ליאור המומים מהאסון שפקד אותם, והוסיפו לתמונת הפרופיל בדף הפייסבוק של ליאור את המילה "יזכור" . אחד מחבריו כתב לו בעצב: "אני אוהב, תשמור עלינו מלמעלה, אח יקר". חברה אחרת של ליאור כתבה: "אסון האופנועים האלה... אנשים תתרחקו מהם ושמרו על עצמכם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת