הוזמנו כאורחים גאים של משרד החוץ - והושפלו בנתב"ג

אורחים רשמיים של משרד החוץ מברצלונה שהוזמנו עם תעודות אח"מ למצעד הגאווה שנערך בתל אביב בסוף השבוע שעבר טוענים כי הושפלו בנתב"ג עם חזרתם לספרד. לשגרירות ישראל במדריד הם פנו עם המסר הזה: "תל אביב מדהימה, המצעד היה מרשים, אבל לישראל לא נשוב לעולם"

חמישה מראשי הקהילה הגאה בברצלונה שהוזמנו כאורחים מיוחדים למצעד הגאווה בתל אביב, פנו בסוף השבוע לשגרירות ישראל במדריד ואמרו: "תל אביב מדהימה, המצעד היה מרשים, אבל לעולם לא נחזור לישראל בגלל היחס המשפיל בשדה התעופה".

תחילתו של הסיפור במצעד הגאה במדריד לפני מספר שבועות, שאליו הוזמנה קבוצה מישראל, אך לבסוף בגלל לחצים של גורמים אנטי ישראלים בוטלה הזמנתם. משרד החוץ יזם הזמנה רשמית של ראשי הקהילה הגאה בברצלונה למצעד בתל אביב, והם אכן הגיעו. בעצם הזמנתם התעורר פולמוס בספרד וביקורת על אי הזמנתה של הקבוצה הישראלית.

התקרית אירעה בדרכם הביתה של הנציגים מברצלונה, כשבשדה התעופה, על פי טענתם, הם עברו בידוק משפיל שכלל חיפוש פרטני בחפציהם - למרות שהציגו תעודות אח"מ שקיבלו ממשרד החוץ. הם הואשמו בזיוף התעודות, כך לטענתם, והבודקים אמרו שאין בכלל תעודות מהסוג הזה. במשרד החוץ הביעו כעס רב על התקרית המביכה.

מרשות שדות התעופה מסרו בתגובה: "אנשי הביטחון בנתב"ג העושים לילות כימים למען ביטחון הנוסעים ובטיחותם מונחים חד משמעית לטפל בנוסעים באדיבות ובנימוס ללא הבדל דת, מין ונטייה מינית. נכון לאותו בוקר לא דווח על כל אירוע חריג ולבטח לא על עיכוב או השפלה של אורחים של משרד החוץ. יודגש כי נתב"ג מכבד טפסי דווח שהועברו לחטיבת הביטחון באופן תקין ובזמן ממשרד החוץ, עובדה שעשויה לחסוך עגמת נפש והמתנה לאישורים. טוב יעשה משרד החוץ אם ילווה את אורחיו על ידי נציגים מהמשרד כפי שנהוג".

הפנייה של חדשות 2 באינטרנט גררה חילופי האשמות בין משרד החוץ לרשות שדות התעופה. ברשות מאיימים שבמשרד החוץ מחפשים שעיר לעזאזל וכי אנשי המשרד היו צריכים ללוות את חברי המשלחת. במשרד החוץ טוענים שאין צורך בליווי וכי קשה להבין מדוע אורחים נכבדים מחו"ל התאמצו והתקשרו לשגרירות כדי לדווח על יחס משפיל בלי שהדבר באמת אירע. משרד החוץ צפוי לפנות מחר באופן רשמי לרשות בדרישה לבחון את התקרית כדי למנוע מבוכות נוספות בעתיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת