ארגוני גאווה פלסטינים - נגד ארגונים ישראלים

זרם החרמות בעולם על ישראל נמשך. עכשיו זה מכוון גם נגד הקהילה הגאה בישראל. ארגונים להט"בים (לסביות, הומוסקסואלים, טרנסקסואלים וביסקסואלים) פלסטינים קוראים להחרים ועידה בינלאומית שאמור לארח ארגון הנוער הגאה בישראל. מנכ"ל הארגון: "ברשות הפלסטינית הם היו מסכנים את חייהם מעצם שייכות לקהילה הגאה"

מצגד הגאווה בתל אביב, בשבוע שעבר (חדשות 2)

חרם על ישראל - גם בקהילה הגאה? ארגוני קהילה להט"בים (לסביות, הומוסקסואלים, טרנסקסואלים וביסקסואלים) פלסטינים (alQaws ו- Aswat) , יחד עם ארגון PQBDS (Palestinian Queers for Boycott Divestment and Sanctions) קוראים להחרים כנס בינלאומי שארגון הנוער הגאה, "איגי", מארח בישראל.

בפברואר האחרון ארגון הנוער והסטודנטים הלהט"בי הבינלאומי (IGLYO), החליט כי הוועידה הבינלאומית לנוער גאה לשנת 2011 תתקיים בתל אביב בחודש דצמבר השנה וכי הארגון הישראלי "איגי" יארח אותה.

בימים האחרונים יצאו הארגונים הפלסטינים וארגון PQBDS בקמפיין הקורא להחרים את הכנס בישראל. כתוצאה מהקריאה לחרם, יצא משאל לארגונים המוזמנים לכנס, להצביע בעד או נגד קיום הכנס בישראל. התוצאה הייתה - רוב בעד הכנס.

אבנר דפני, מנכ"ל ארגון נוער גאה, אמר כי, "שמענו על קמפיינים דומים הנעשים כנגד מדינות וחברות כלכליות אך זוהי הפעם הראשונה ששמענו על פעולה חריפה כזו נגד ארגון הפועל לשינוי חברתי".

"עוד יותר תמוה בעיני שהקריאה לחרם מגיע מארגונים ופעילים אשר מגנים את הפעילות בישראל כאשר רק כאן הארגונים יכולים לפעול וברשות הפלסטינית הם היו מסכנים את חייהם מעצם שייכות לקהילה הגאה", הוסיף דפני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת