ראש עיריית נתניה: "נדאג לכל מי שאיבד את דירתו"

בהודעה שמסרה מרים פיירברג-איכר, הבטיחה ראש עיריית נתניה לסייע לכל הנפגעים בפיצוץ בנתניה שאיבדו את דירותיהם. "העירייה מקיימת קשר שוטף עם משרדי הממשלה כדי לפתור את בעיותיהם של הדיירים המבוטחים וגם אלו שאינם בעלי פוליסה ביטוחית", כתבה ראש העירייה בהודעתה

ראש עיריית נתניה מרים פיירברג-איכר הבטיחה היום בהודעה שפרסמה לפתור את בעיותיהם של הדיירים שאיבדו את ביתם בעקבות פיצוץ בלון הגז אמש בעיר. "העירייה מקיימת קשר שוטף עם משרדי הממשלה כדי לפתור את בעיותיהם של הדיירים המבוטחים וגם אלו שאינם בעלי פוליסה ביטוחית", כתבה ראש העירייה בהודעתה.

פיירברג הוסיפה והביע את זעזועה על התוצאות הקשות של הפיצוץ. "אנו מרכינים ראש ומשתתפים בצער המשפחות האבלות ומאחלים רפואה שלמה לפצועים", אמרה פיירברג.

מוקדם יותר היום הודיע משרד השיכון כי יעניק לאלו שאיבדו את דירתם בפיצוץ מעמד של חסרי דיור.

"טרם נשלל חשד לפלילים בפיצוץ"

כמעט יממה אחרי פיצוץ הגז האדיר שהביא למותם של ארבעה בני אדם ולפציעתם של 62 נוספים, וכבר מתחילים להתברר פרטים נוספים על הנסיבות שהובילו לתוצאות הטרגיות. במשטרה אומרים הערב, כי אף אם נשלל הסיכוי שמדובר בפיגוע על רקע לאומני, עדיין נבדקת האפשרות הקלושה שמדובר באירוע פלילי.

במשטרת מרחב השרון הקימו היום צוות חקירה מיוחד שאמור לחקור את הגורמים לאירוע. מחומר החקירה הראשוני עולה כי כחמש שעות לפני הפיצוץ הייתה דליפת גז בבניין, אז הוזעק למקום הטכנאי דניאל ישראל.

בחקירתו סיפר ישראל כי בשעה חמש בערב קיבל קריאה מאחת המסעדות במקום על תקלה בהספקת הגז. לאחר שהגיע למקום, גילה ישראל קרע באחד הצינורות שמזרימים למקום את הגז. כדי לתקן את התקלה, כך לדבריו, הוא הלחים את הצינור ווידא כי הספקת הגז תקינה.

עוד עולה מחקירת האירוע כי במקום שבו אירע הפיצוץ קיימים מספר מצבורי גז ובסך הכל לפחות 200 בלונים. במשטרה לא יודעים עדיין מה היה הבלון שהתפוצץ וגרם לשרשרת הפיצוץ הקטלנית, אך מעריכים כי משקל הגז שדלפה וגרמה להרס מתקרבת בסך הכל לכ-100 קילוגרמים.

"מדובר בחקירה מאוד מורכבת שמחייבת שיתוף של גורמים מקצועיים", אמר היום סגן ניצב פרץ רצון, סגן מפקד משטרת נתניה, בשיחה עם חדשות 2. "צריך לזכור שמדובר במספר רב של בלוני גז וחשוב לאתר את מקום הדליפה", הוסיף רצון.

סגן מפקד תחנת נתניה הדגיש כי בחקירתו אמנם טען טכנאי הגז כי ביצע את העבודה, אך עדיין לא נשלל כי מדובר ברשלנות. "התוצאה היא שהייתה דליפה גדולה של גז", סיכם רצון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפיצוץ בנתניה - סיקור מיוחד:

חברות ההרוגות: "חלמנו להתחתן כולנו יחד"

"טרם נשלל חשד לפלילים בפיצוץ"

בדרי נהרג בפיצוץ: "חסך כסף בשביל החתונה"

השכנים בבניין שנפגע בנתניה: "אצלנו יהיה האסון הבא"

הבניין שהתפוצץ בנתניה: כך זה נראה מבפנים

מול המצלמה: הפיצוץ הקטלני בנתניה

מפונה מהבניין: המלון ביקש שאתפנה עד הצהריים

עד ראייה: ראיתי את החיים נגמרים

כך נראה הבניין דקות אחרי הפיצוץ 

4 הרוגים בפיצוץ בבניין בנתניה