חברות ההרוגות: "חלמנו להתחתן כולנו יחד"

הותרו לפרסום שמותיהן של 3 ההרוגות הנוספות בפיצוץ הגז בליל חמישי בנתניה: סטייסי ברוק בת ה-17, רבקה דוראי בת ה-18 ורבקה מסהיד בת ה-17. ברוק ומסהיד הובאו אתמול למנוחות - הלוויתה של חברתן תערך רק ביום ראשון. חברותיהן של ה-3 סיפרו לחדשות 2 בהלם על החוויות המשותפות

סטייסי ברוק בת ה-17, רבקה דוראי בת ה-18 ורבקה מסהיד בת ה-17 הן שלוש ההרוגות הנוספות בפיצוץ בלון הגז בליל חמישי בנתניה. אמש הותר לפרסום שמו של מוחמד אבו-עטא, בן 30 מכפר קרע.

ברוק, דוראי ומסהיד הותירו אחריהן בני משפחה רבים וחברים המומים. "למה זה קרה?! למה?", זעקה חברתן של השלושה במהלך טקס ההלוויה. "אנחנו פשוט המומות שזה מה שקרה. הן היו נהדרות", אמרה חברה נוספת בשיחה עם חדשות 2. לדברי החברות, שלוש ההרוגות יצאו לחלק נרות שבת אותם אספו מבית חב"ד, ואז התיישבו לאכול במסעדה הסמוכה - ונהרגו בפיצוץ.

"אמרנו שאנחנו מתגעגעות וביקשנו להיפגש שוב. חזרנו, אבל הן לא חזרו", אמרה החברה בדמעות. "לא האמנתי שהן נהרגו. היינו יחד רק שנייה לפני הפיצוץ ואז הלכנו ופתאום שמענו בום".

אתמול בשעות אחר הצהריים הגיעו לישראל בני המשפחה של ההרוגות שהגיעו במיוחד מצרפת לטקס ההלוויה. בני משפחתן של השלוש ביקשו שלא להתראיין לכלי התקשורת.

"טרם נשלל חשד לפלילים בפיצוץ"

יותר מיממה אחרי פיצוץ הגז האדיר שהביא למותם של ארבעה בני אדם ולפציעתם של 62 נוספים, מתחילים להתברר פרטים נוספים על הנסיבות שהובילו לתוצאות הטרגיות. במשטרה אמרו אמש, כי אף אם נשלל הסיכוי שמדובר בפיגוע על רקע לאומני, עדיין נבדקת האפשרות הקלושה שמדובר באירוע פלילי.

במשטרת מרחב השרון הקימו אתמול צוות חקירה מיוחד שאמור לחקור את הגורמים לאירוע. מחומר החקירה הראשוני עולה כי כחמש שעות לפני הפיצוץ הייתה דליפת גז בבניין, אז הוזעק למקום הטכנאי דניאל ישראל.

בחקירתו סיפר ישראל כי בשעה חמש בערב קיבל קריאה מאחת המסעדות במקום על תקלה בהספקת הגז. לאחר שהגיע למקום, גילה ישראל קרע באחד הצינורות שמזרימים למקום את הגז. כדי לתקן את התקלה, כך לדבריו, הוא הלחים את הצינור ווידא כי הספקת הגז תקינה.

עוד עולה מחקירת האירוע כי במקום שבו אירע הפיצוץ קיימים מספר מצבורי גז ובסך הכל לפחות 200 בלונים. במשטרה לא יודעים עדיין מה היה הבלון שהתפוצץ וגרם לשרשרת הפיצוץ הקטלנית, אך מעריכים כי משקל הגז שדלפה וגרמה להרס מתקרבת בסך הכל לכ-100 קילוגרמים.

"מדובר בחקירה מאוד מורכבת שמחייבת שיתוף של גורמים מקצועיים", אמר סגן ניצב פרץ רצון, סגן מפקד משטרת נתניה, בשיחה עם חדשות 2. "צריך לזכור שמדובר במספר רב של בלוני גז וחשוב לאתר את מקום הדליפה", הוסיף רצון.

סגן מפקד תחנת נתניה הדגיש כי בחקירתו אמנם טען טכנאי הגז כי ביצע את העבודה, אך עדיין לא נשלל כי מדובר ברשלנות. "התוצאה היא שהייתה דליפה גדולה של גז", סיכם רצון.

מוחמד נהרג בפיצוץ: "הוא חסך כסף לחתונה"

בתוך כך, הותר אתמול לפרסום שמו של אחד ההרוגים בפיצוץ בלון הגז בנתניה. ההרוג הוא מוחמד (בדרי) אבו-עטא, בן 30 מכפר קרע. מוחמד עבד כטבח במסעדה שפעלה בסמוך למקום הפיצוץ. 

"הוא התארס רק לפני שישה חודשים. בעוד כמה שבועות הייתה אמורה הייתה להיערך החתונה שלו והוא כבר קנה את החליפה", סיפרו בני משפחתו האבלים של אבו-עטא לחדשות 2 באינטרנט. "הוא היה בחור כל כך טוב. הוא עבד קשה כדי לחסוך כסף לחתונה. הוא היה צריך את הכסף כדי לממן אותה", הסבירו קרובי המשפחה.

עם היוודע דבר הפיצוץ בנתניה, ברגע שהבינו בני המשפחה כי האירוע אירע בסמוך למסעדה שבה עבד אבו-עטא - הם עזבו הכל ומיהרו לזירה, בתקווה למצוא אותו בחיים. עם זאת, עם הגעתם למקום התברר להם דבר הטרגדיה, כשנודע להם שהגופה כבר הועברה לאבו-כביר.

בינתיים, נמשכת חקירת האירוע. בבית משפט השלום בפתח תקווה הוארך אתמול בחמישה ימים מעצרם של דניאל ישראל, טכנאי הגז שהגיע לבדוק ביום חמישי בשעות הצהריים את הבניין בו אירע מספר שעות לאחר מכן פיצוץ עז שגרם למותם של ארבעה בני אדם ולפציעתם של עשרות. מעצרו של רחמים גויטע, החשוד בחבלה בצינור הגז בניסיון לגנוב מתכות, הוארך אף הוא בחמישה ימים.

ישראל חשוד בהריגה ובגרימת מוות ברשלנות, ובית המשפט החליט להאריך את מעצרו מחשש לשיבוש הליכי חקירה. במהלך הדיון בעניינו של גויטע, שככל הנראה ניסה לגנוב מתכות, טענה השופטת בדיון כי שחרורו עלול להוות סכנה לציבור. החשדות נגדו הן בגין הריגה וגניבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפיצוץ בנתניה - סיקור מיוחד:

"טרם נשלל חשד לפלילים בפיצוץ"

בדרי נהרג בפיצוץ: "חסך כסף בשביל החתונה"

השכנים בבניין שנפגע בנתניה: "אצלנו יהיה האסון הבא"

הבניין שהתפוצץ בנתניה: כך זה נראה מבפנים

מול המצלמה: הפיצוץ הקטלני בנתניה

מפונה מהבניין: המלון ביקש שאתפנה עד הצהריים

עד ראייה: ראיתי את החיים נגמרים

כך נראה הבניין דקות אחרי הפיצוץ 

4 הרוגים בפיצוץ בבניין בנתניה