השכנים לבניין שנפגע בנתניה: "אצלנו יהיה האסון הבא"

דיירים בבניין הסמוך לזה שנפגע הלילה מפיצוץ בלון הגז מביעים חשש שהתנהלות בטיחותית דומה גם בבניין שלהם תסתיים בצורה דומה. "מסעדות השתלטו על החצרות שלנו, חוששים שאצלנו יתרחש האסון הבא". נמשכת חקירת האירוע

הפיצוץ שאירע בבית הדירות בנתניה, עורר את חששם את דיירי הבניינים הסמוכים, המעידים היום כי גם בבניינים בהם הם מתגוררים קיימת התנהלות בטיחותית דומה לזו שבבניין שנפגע הלילה. "אני פוחדת שכאן אצלנו יהיה האסון הבא", אומרת היום ציפי קאופמן, המתגוררת בסמוך לבניין שנפגע, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

"הבניין הזה נבנה לפני יותר מ-50 שנה, ולאורך השנים השתלטו עליו שתי מסעדות. כל המבנה של החצרות זו השתלטות פיראטית על חצר פרטית. הוקמו שני בניינים של שלוש קומות בסמוך", אומרת קאופמן ומציגה את בלוני הגז המוצבים בסמוך לבניין המגורים.

"אני לא אתן יותר לבת שלי לגור כאן עם בעלה והילדים שלה", מציינת קאופמן. "בזמנו הוקמו כאן הבניינים שהיוו קו ראשון לפני הים. אבל אז השתלטו המסעדות".

הוארך מעצר החשודים במעורבות בפיצוץ

בינתיים, נמשכת חקירת האירוע. בבית משפט השלום בפתח תקווה הוארך היום בחמישה ימים מעצרם של דניאל ישראל, טכנאי הגז שהגיע לבדוק אתמול בשעות הצהריים את הבניין בו אירע מספר שעות לאחר מכן פיצוץ עז שגרם למותם של ארבעה בני אדם ולפציעתם של עשרות. מעצרו של רחמים גויטע, החשוד בחבלה בצינור הגז בניסיון לגנוב מתכות, הוארך אף הוא בחמישה ימים.

ישראל חשוד בהריגה ובגרימת מוות ברשלנות, ובית המשפט החליט להאריך את מעצרו מחשש לשיבוש הליכי חקירה. במהלך הדיון בעניינו של גויטע, שככל הנראה ניסה לגנוב מתכות, טענה השופטת בדיון כי שחרורו עלול להוות סכנה לציבור. החשדות נגדו הן בגין הריגה וגניבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפיצוץ בנתניה - סיקור מיוחד:

הבניין שהתפוצץ בנתניה: כך זה נראה מבפנים

מול המצלמה: הפיצוץ הקטלני בנתניה

מפונה מהבניין: המלון ביקש שאתפנה עד הצהריים

עד ראייה: ראיתי את החיים נגמרים

כך נראה הבניין דקות אחרי הפיצוץ 

4 הרוגים בפיצוץ בבניין בנתניה