מחאה נגד מחירי הקוטג': תמונות השבוע

עוד שבוע הסתיים. שבוע שבו אילן גרפל הישראלי נעצר במצרים בחשד לריגול לטובת ישראל, ארדואן ניצח בבחירות בטורקיה, ראש ממשלת איטליה ברלוסקוני הביך את נתניהו, אירן שיגרה לווין על טיל בליסטי ו-34 אלף ישראלים התאגדו בפייסבוק סביב מחאת הקוטג' בעקבות התייקרות המוצר

מחאה נגד התייקרות הקוטג' (חדשות 2)

 חרם צרכנים נגד הקוטג'

המאבק החברתי נגד עליית המחירים תפס תאוצה ברשת ולבש לבן. יותר מ-34 אלף גולשים כבר הצטרפו לקבוצת הפייסבוק הקוראת להחרים את מוצרי הקוטג' - והזרם לא נפסק. "הגיע הזמן שגם אנחנו נפעל כמו באירופה ונעשה חרם צרכנים יעיל", הם הסבירו.

אילן גרפל נעצר בקהיר בחשד לריגול

במצרים מאשימים את אילן גרפל בכך שעודד מטעם המוסד הישראלי מפגינים בכיכר תחריר לנהוג באלימות במהלך ימי המהפכה נגד שלטונו של מובארק, כשבמרכז הייתה מטרתו הייתה "ליצור קרע בין העם לבין הצבא. גרפל בעל אזרחות אמריקנית נעצר בקהיר ולמרות המאמצים המשותפים של ארה"ב וישראל, הוא עדיין לא שוחרר ממעצר. בתקשורת המצרית דווח השבוע כי בשבוע הבא, עם תום החקירות בעניינו, הוא אף יועמד לדין.

גבריאלה גיפורדס - נס רפואי

חברת הקונגרס האמריקנית שנורתה בראשה לפני חמישה חודשים שוחררה השבוע מבית החולים. במהלך מסע הטירוף של צעיר אמריקני, שפתח באש לכל עבר, נהרגה ילדה אחת ונפצעו עשרות אחרים ובהם את גבריאל גיפורדס שנפגעה בראשה. השבוע שוחררה לביתה מבית החולים, והיא צפויה להמשיך את הליך השיקום בביתה.

ארדואן ניצח בבחירות בטורקיה

רג'פ טאיפ ארדואן ניצח בבחירות בטורקיה, אך הוא לא זכה לרוב מוחלט. מפלגתו של ראש הממשלה, ה-AKP , זכתה ב-49.9% מהקולות - מה שהקנה לו ניצחון, אך ללא השגת מטרתו העיקרית: שני שליש ממושבי הפרלמנט. אלפים הגיעו לשמוע את נאום הניצחון של ארדואן בו הבטיח לדון עם האופוזיציה על שינויים בחוקה.

בריטניה בהלם: קייט ממחזרת בגדים

הדוכסית מקיימברידג', קייט מידלטון, הגיע השבוע עם בעלה הנסיך וויליאם לחגוג יום הולדת 90 לסבו פיליפ - בעלה של המלכה אליזבת'. פיליפ קיבל במתנה ליום הולדתו תואר חדש וגם צי מלכותי שלם, אבל הצהובונים עוסקים רק בשאלה אחת: מדוע הנסיכה לובשת ז'קט ושמלה מהעבר?

ברלוסקוני מביך את נתניהו

השבוע נפגשו ראש ממשלת איטליה סילביו ברלוסקוני וראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו ברומא. במהלך הפגישה הוכיח ראש ממשלת איטליה פעם נוספת פתיחות רבה, אולי רבה מדי. בתדרוך לעיתונאים ברומא, בתום פגישתו עם נתניהו, התייחס ל"בונגה בונגה" - מסיבת הסקס שערך - בהקשר לתמונה שניצבה על הקיר שבאותו החדר.

איירבאס מציגה: מטוס הנוסעים של העתיד

דפנות שקופים, ישיבה בבר המעופף, מיטות, וחדר ישיבות מלא - כך נטוס בעוד 40 שנה, לפחות לפי התכנון של מהנדסי חברת התעופה איירבאס, המציגים בימים אלה את מטוס העתיד של החברה - שייבנה באמצעות טכנולוגיות שעדיין לא קיימות.

אלפי פליטים סורים חוצים את הגבול לטורקיה

לפחות 1600 פליטים סורים עברו את הגבול לטורקיה במהלך השבוע. צלם סוכנות הידיעות AP תיעד את מסע הבריחה של תושבי צפון סוריה שבורחים מאנשיו של אסד, כשבצד השני של הגבול ממתינים להם אמבולנסים."אנו עוקבים אחרי האירועים בסוריה בדאגה, היא צריכה לשנות את היחס שלה לאזרחים", אמר השבוע ראש הממשלה הטורקי ארדואן.

אירן שיגרה לווין על טיל בליסטי

סוכנות הידיעות הרשמית של אירן שידרה השבוע תמונות משיגור הלווין "רסד", שנבנה על פי הדיווח ברפובליקה האיסלמית. באירן אומרים כי "רסד", ששוגר על טיל עוצמתי, נמצא כבר במסלולו ומקיף את כדור הארץ.

מונה מחליף חדש לבן לאדן

ד"ר איימן אל זוואהירי הוא מנהיגו החדש של ארגון הטרור אל קעידה. אל זוואהירי, שהקים את הארגון יחד עם אוסמה בן לאדן ייקח לידיו את האחריות לפקד על הארגון אחרי שהמינוי אושר על ידי ההנהגה הכללית של אל קעידה.

מחזה מרהיב השבוע בשמי ישראל: ליקוי ירח מלא וממושך

משך הליקוי המלא היה 100 דקות ו-12 שניות מעל שמי ירושלים. הליקוי נראה במלואו מהחלק המזרחי של אפריקה, המזרח התיכון, חלקה המזרחי של אירופה וכן הודו ומרכז אסיה.