רשת הקשר של מד"א: "כל האמבולנסים בדרך"

עשרות אמבולנסים הוזעקו הלילה לזירת הפיצוץ בבניין בנתניה. ברשת הקשר של מד"א נשמעו ההנחיות הראשונות לניידות השונות - דקות לאחר הדיווח הראשון על הפיצוץ: "המוקד ברחוב דוד המלך. לא לחסום צירי הגעה וצירי פינוי". כך זה נשמע

כך נשמעו הדקות הראשונות של האסון - ברשת הקשר של כוחות ההצלה: עשרות טלפונים התקבלו במוקד מגן דוד אדום דקות בודדות לאחר הפיצוץ העז שאירע הלילה בבניין המגורים בנתניה. ברשת ב' של קול ישראל פורסמו הבוקר חלק מההקלטות ברשתות הקשר של מד"א, ברגעי הטיפול באסון.

"מה שידוע לנו בשלב זה הוא שהיה איזשהו פיצוץ ליד יטבתה בבניין", נשמע באחת ההקלטות. "יש שם נפגעים גם מחוץ לבניין וגם בבניין. אין לנו בינתיים כמות מדויקת או מה קורה שם". לאחר מכן נשמע בהקלטה: "זה בקומה השנייה והשלישית. יש פה רכבים עומדים. כל האמבולנסים בדרכם למקום, מדובר בפיצוץ בכיכר העצמאות, המוקד ברחוב דוד המלך. לא לחסום צירי הגעה וצירי פינוי".

"אנשים וזכוכיות על הרצפה"

בינתיים, נמשכות להיאסף העדויות של תושבי הבניין ששהו בו או בסמוך לו בזמן הפיצוץ. "עפתי אחורה על הספסל", סיפר הלילה אופיר בן ה-16, עד ראייה לרגעי האימה והחרדה בבניין. "התחלתי לרוץ. ראיתי אנשים וזכוכיות על הרצפה".

מיד לאחר הפיצוץ ניסה הנער ליצור קשר עם חבריו - אך ללא הצלחה. רק לאחר דקות ארוכות של מתח התברר כי לכולם שלום. כמו רבים אחרים, גם אופיר חשב תחילה כי הרקע למעשה לאומני. "הייתי בטוח שזה פיגוע", הוא מדגיש ומספר על החוויה הקשה: "אתה לא רואה ולא שומע כלום. אתה רואה רק את החיים שלך נגמרים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפיצוץ בנתניה - סיקור מיוחד:

הבניין שהתפוצץ בנתניה: כך זה נראה מבפנים

מול המצלמה: הפיצוץ הקטלני בנתניה

מפונה מהבניין: המלון ביקש שאתפנה עד הצהריים

עד ראייה: ראיתי את החיים נגמרים

כך נראה הבניין דקות אחרי הפיצוץ 

4 הרוגים בפיצוץ בבניין בנתניה