מפורסמים יזדהו עם גלעד - בצינוק

האם ניסיתם לדמיין מה עובר על גלעד שליט במשך חמש השנים שהוא כלוא בשבי החמאס בעזה? במסגרת "פרויקט גלעד" שיזמו מספר צעירים, ייכנסו 24 אנשי תרבות, ביטחון ובידור לצינוק מדומה למשך שעה ארוכה בחשכה ללא אוכל, מים או שירותים וינסו להבין ולו במעט מה מרגיש גלעד

(חדשות 2)

בשבוע הבא ימלאו חמש שנים לנפילתו של גלעד שליט בשבי חמאס. 24 אישים מתעשיית הביטחון, הבידור והתרבות ייכנסו לצינוק מדומה וינסו להרגיש מה עובר על גלעד, כך פרסם הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

בשבת הבאה תציין משפחתו של גלעד שליט 1,818 ימים לשבי של בנם ברצועת עזה. לאות הזדהות עם החייל החטוף, באותו היום ייצא לדרך "פרויקט גלעד", שמטרתו להמחיש למפורסמים שייקחו בו חלק מה מרגיש גלעד כבר חמש שנים.

את הפרויקט יזמו מורן מרציאנו, אסף גרינברג ואבשה אגסי ששמעו את צבי שליט, סבו של גלעד מתראיין. הם החליטו לעשות מעשה משמעותי וקיבלו את ברכת משפחתו של החייל החטוף.

ישהו בצינוק בחושך ללא אוכל ושתייה במשך שעה

בין האישים שייטלו חלק בפרויקט ישנם שלושה מראשי מערכת הביטחון לשעבר: דני יתום, כרמי גילון ועמי אילון. בנוסף, ישתתפו בפרויקט הסופר מאיר שלו, השחקנים גילה אלמגור, אורנה בנאי, יעל בר זוהר ועוז זהבי, ואפילו פדוי שבי אחד - חזי שי שנחטף במהלך מלחמת לבנון הראשונה ושהה שלוש שנים בשבי הסורי.

כל אחד מהמפורסמים ישהה במשך שעה אחת בתוך צינוק מדומה שיוקם באולפני הרצליה. בשעה הזו הם ישהו בחושך, בחום, ללא אוכל ושתייה ומבלי כל אפשרות לצאת לשירותים. בנוסף, לא יספקו להם כסא לשבת עליו ולא יהיה להם שעון שיצביע על משך הזמן שעבר.

מצלמות וידאו יתעדו במשך 24 שעות את ה"שבויים" וגולשים שייכנסו לדף הפייסבוק של הפרויקט יוכלו לצפות בהם לאורך כל היממה בשידור חי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת