מפונה מהבניין: המלון ביקש שאתפנה עד הצהריים

דייר הקומה הראשונה מהבניין שנפגע הלילה בנתניה מספר כי לאחר שפונה לבית מלון בעיר - הופקר ע"י עיריית נתניה. "המלון הודיע לי כי עליי לעזוב ב-12:00 בצהריים", הוא אומר ומעיד: "בדיוק לפני שבועיים, באותה השעה, בער המקום שנדלק הלילה כל הלילה - וכובה בבוקר"

עם התקדמות הפינוי מהזירה, מתחילים תושבי הבניין שנפגע הלילה בפיצוץ העז בצובר הגז בנתניה לאמוד את הנזקים. 40 מהמפונים הלילה הגיעו לבית המלון "גליל", ולמעשה אין להם מקום לשוב אליו. "המזל שלי הוא שברגע הפיצוץ לא הייתי בבית", סיפר הבוקר משה פיטוסי, תושב הקומה הראשונה בבניין שדירתו נהרסה כליל. "הבית שלי הוא מוקד הפיצוץ, ואני מודה לאלוהים שאני היום כאן".

"הודיעו לי שעד השעה 12:00 בצהריים מפנים אותי מפה והאנשים שפינו אותי לכאן מטעם עיריית נתניה פשוט הלכו מכאן", סיפר פיטוסי שחושש כעת שלא תהיה לו קורת גג לשוב אליה. "אנשי המלון אמרו לי שעד השעה 12:00 עליי לעזוב את המלון".

4 פצועים במצב בינוני

בנוסף, מספר פיטוסי כי ייתכן שלאירוע הלילה היה רמז מקדים לאחרונה. "בדיוק לפני שבועיים, באותה השעה, כשכן הייתי בבית, אותו מוקד פיצוץ שהיה היום - לא הצליח להתפוצץ. הוא בער כל הלילה עד עשר בבוקר ואני וכל דיירי הבניין היינו לכודים בבית בגלל הפיח והעשן", אומר פיטוסי. "את הרגל שברתי למחרת בבוקר".

מניין הפצועים באירוע הלילה עומד על 56 בני אדם, רובם ככולם פונו כבר מבתי החולים. מצבם של ארבעה פצועים מוגדר בינוני והשאר במצב קל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הפיצוץ בנתניה - סיקור מיוחד:

הבניין שהתפוצץ בנתניה: כך זה נראה מבפנים

מול המצלמה: הפיצוץ הקטלני בנתניה

עד ראייה: ראיתי את החיים נגמרים

כך נראה הבניין דקות אחרי הפיצוץ 

4 הרוגים בפיצוץ בבניין בנתניה