המשטרה עצרה חשוד שנצפה חותך את צינור הגז

המשטרה עצרה גבר בן 50 שנראה חותך את צינור הגז בבניין - שעות לפני הפיצוץ. נשללה האפשרות שמדובר בפיגוע על רקע לאומני או על רקע פלילי

במשטרה ממשיכים לחקור את נסיבות הפיצוץ הקטלני בנתניה שגבה את חייהם של ארבעה בני אדם וגרם לפציעתם של כ-56 נוספים.

השוטרים שוללים את האפשרות כי מדובר בפיגוע על רקע לאומני או פלילי ומעריכים שהאסון הוא תוצאה של טעות מצערת. שעות לפני הפיצוץ עצרו השוטרים תושב נתניה כבן 50 שעל פי החשד ניסה לחבל או לגנוב את צינורות הגז של הבניין. הוא נלקח לחקירה בתחנת המשטרה בעיר ושוחרר, אך לאחר הפיצוץ נעצר החשוד בשנית. מהנדס עיריית נתניה הורה לסגור את הבניין מחשש לקריסתו. 

פיצוץ קטלני

ארבעה בני אדם נהרגו ו-56 אחרים נפצעו בדרגות שונות, אחרי שגז בישול דלף, ככל הנראה לאורך זמן ממושך, מהקומות התחתונות של המבנה בן ארבע הקומות ועד לעליונות - ואז התלקח והתפוצץ בסביבות 00:20. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תחילה היה חשש כי מדובר בפיגוע והמשטרה ניהלה מצוד אחר חשודים, אך ככל שחלפו השעות הלך וגבר החשד במישור הפלילי. "אנחנו נערוך חקירה כוללת של כל הנסיבות של מה שקרה הלילה. בינתיים, אנחנו יכולים להגיד שלא מדובר בפיגוע אלא בפיצוץ שנגרם בשל דליפת גז. את כל היתר נצטרך לבדוק". אמר מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, שהגיע לזירה והדגיש כי אין מדובר באירוע על רקע לאומני.

בבית החולים "לניאדו" נפתח קו חירום - במספר הטלפון: 1255166.

לזירת האירוע הגיע במהלך הלילה גם השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', שאמר: "אנו בעיצומו של האירוע. המשימה המרכזית שלנו היא לסרוק את הבניין כדי לוודא שאין ניצולים או נפגעים. הקומה התחתונה קורסת שכן כנראה שם אירע מוקד הפיצוץ. הנחת העבודה היא שזה פיצוץ של גז, אבל זה לא בהכרח אומר שלא מדובר באירוע אחר".

אהרונוביץ' העריך כי "הסריקות בקומה התחתונה עשויות להימשך זמן רב, אפילו שעות ארוכות. יחידת פיקוד העורף הגיע והם סורקים ומפנים את המקום. עד שהאירוע יסתיים יעברו כמה שעות טובות".

בבניין שקרס נפגעו 50 דירות, שיושביהן פונו לבתי החולים. רות ישעיהו, תושבת המקום סיפרה לחדשות 2 באינטרנט: "היה פיצוץ ממש חזק, אני גרה במרחק של כמעט 10 דקות משם ואפילו הבית שלי קצת רעד. היו הרבה אמבולנסים ושמענו גם מכבי אש".

איש כוחות ההצלה שהיה במקום סיפר מזירת האירוע: "הפיצוץ נגרם בשל גז שעלה מהקומות התחתונות ועלה לעליונות. אנחנו סורקים את המבנה חדר-חדר וגם את המקלטים. יש עוד חדרים שנעולים, ונבדוק גם אותם כדי לוודא שאף אחד לא נמצא שם".

הפיצוץ בנתניה - סיקור מיוחד:

מפונה מהבניין: המלון ביקש שאתפנה עד הצהריים

הבניין שהתפוצץ בנתניה: כך זה נראה מבפנים

מול המצלמה: הפיצוץ הקטלני בנתניה

עד ראייה: ראיתי את החיים נגמרים

כך נראה הבניין דקות אחרי הפיצוץ 

4 הרוגים בפיצוץ בבניין בנתניה