כך נראה הבניין בנתניה דקות אחרי הפיצוץ

חזית הבניין נהרסה לחלוטין, זכוכיות עפו לכל עבר, רסיסי ברזל התפזרו וההרס בזירה רב מאוד. ארבעה בני אדם נהרגו וכ-56 נפצעו מדליפת הגז. כך נראתה הזירה

פיצוץ עז החריד הלילה את נתניה. בבניין רכבת באורך של כ-100 מטרים, בשעת לילה מאוחרת כשרוב הדיירים נמצאים כבר במיטות, אירע הפיצוץ, כתוצאה מבלון גז. מיד לאחר האירוע הגיעו למקום מאות סקרנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקום אפשר לראות זכוכיות רבות וחתיכות ברזל שעפו מההדף הרב וההרס בזירה רב מאוד. במשטרה מדגישים כי לא מדובר בפיגוע אלא בפיצוץ כתוצאה מדליפת גז.

מדובר באחד מאזורי הבילוי הפופולאריים של נתניה בשעות הערב. למקום נוהגים להגיע מבלים רבים ובהם תיירים צרפתיים, היושבים בבתי הקפה בעיר.

4 בני אדם נהרגו בפיצוץ

ארבעה בני אדם נהרגו ו-56 אחרים נפצעו בדרגות שונות, אחרי שגז בישול דלף, ככל הנראה לאורך זמן ממושך, מהקומות התחתונות של המבנה בן ארבע הקומות ועד לעליונות - ואז התלקח והתפוצץ. מהנדס העיר נתניה הורה לסגור את הבניין מחשש לקריסתו ולפגיעה בבני אדם נוספים. בנוסף, המשטרה מתכוונת לחקור את אנשי חברת הגז בחשד לרשלנות.

תחילה היה חשש כי מדובר בפיגוע והמשטרה ניהלה מצוד אחר חשודים. לפני זמן קצר אמר מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, שהגיע לזירה - כי אין מדובר באירוע על רקע לאומני: "אנחנו נערוך חקירה כוללת של כל הנסיבות של מה שקרה הלילה. בינתיים, אנחנו יכולים להגיד שלא מדובר בפיגוע אלא בפיצוץ שנגרם בשל דליפת גז. את כל היתר נצטרך לבדוק".

בבית החולים "לניאדו" נפתח קו חירום - במספר הטלפון: 1255166.

בבניין שקרס נפגעו 50 דירות, שיושביהן פונו לבתי החולים. רות ישעיהו, תושבת המקום סיפרה לחדשות 2 באינטרנט: "היה פיצוץ ממש חזק, אני גרה במרחק של כמעט 10 דקות משם ואפילו הבית שלי קצת רעד. היו הרבה אמבולנסים ושמענו גם מכבי אש".

איש כוחות ההצלה שהיה במקום סיפר מזירת האירוע: "הפיצוץ נגרם בשל גז שעלה מהקומות התחתונות ועלה לעליונות. אנחנו סורקים את המבנה חדר-חדר וגם את המקלטים. יש עוד חדרים שנעולים, ונבדוק גם אותם כדי לוודא שאף אחד לא נמצא שם".  

הפיצוץ בנתניה - סיקור מיוחד:

מפונה מהבניין: המלון ביקש שאתפנה עד הצהריים

הבניין שהתפוצץ בנתניה: כך זה נראה מבפנים

מול המצלמה: הפיצוץ הקטלני בנתניה

עד ראייה: ראיתי את החיים נגמרים

כך נראה הבניין דקות אחרי הפיצוץ 

4 הרוגים בפיצוץ בבניין בנתניה