4 הרוגים ועשרות פצועים בפיצוץ גז בבניין בנתניה

3 נשים וגבר נהרגו בפיצוץ עז בבניין מגורים בנתניה – כתוצאה מדליפת גז. כ-60 בני אדם נוספים נפגעו, רובם קל. תושב העיר שנראה באזור בלוני הגז שעות לפני האסון נעצר וכן טכנאי חברת הגז שנקראו לבדוק את צובר הגז. הצטרפו לשידור המיוחד מהזירה

ארבעה בני אדם, שלוש נשים וגבר אחד, נהרגו וכ-60 אחרים נפצעו, מרביתם קל, בפיצוץ בבניין בנתניה כתוצאה מדליפת גז. במשטרה חוקרים את נסיבות האירוע ועצרו גבר שנראה באזור בלוני הגז - שעות לפני הפיצוץ. עוד מתכוונים השוטרים לחקור את טכנאי הגז בבניין בחשד לרשלנות, לאחר שדיירים התלוננו על ריח חריף. .

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשטרה אמרו בשעות הצהריים כי לא מחפשים אחר נעדרים בשלב זה. עם זאת, כמה עדי ראייה סיפרו כי ראו שלוש נערות בגילאי 16 עד 18, מבלות בסמוך לבניין בו אירע הפיצוץ, ומאז לא נוצר עמן קשר.

סמוך לשעה 00:20 אירע פיצוץ עז בצובר הגז בקומת הקרקע של המבנה סמוך לכיכר העצמאות בלב העיר. כתוצאה מהפיצוץ נהרגו גבר ושלוש נשים. כ-60 בני אדם נוספים נפצעו ופונו לבתי החולים "לניאדו" בעיר ו"הלל יפה" בחדרה. מרביתם, הסובלים מפגיעות קלות ומחרדה, שוחררו לבתיהם. בשל הפיצוץ נגרם הרס רב בקומה התחתונה של הבניין וקרסו שני חדרי מדרגות שהובילו לקומות העליונות.

תחילה היה חשש כי מדובר בפיגוע והמשטרה ניהלה מצוד אחר חשודים, עם זאת המפכ"ל רב-ניצב יוחנן דנינו, שהגיע לזירה, ציין כי אין מדובר באירוע על רקע לאומני: "אנחנו נערוך חקירה כוללת של כל הנסיבות של מה שקרה הלילה. בינתיים, אנחנו יכולים להגיד שלא מדובר בפיגוע אלא בפיצוץ שנגרם בשל דליפת גז. את כל היתר נצטרך לבדוק".

בבית החולים "לניאדו" נפתח קו חירום - במספר הטלפון: 1255166.

לזירת האירוע הגיע גם השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', שאמר: "אנו בעיצומו של האירוע. המשימה המרכזית שלנו היא לסרוק את הבניין כדי לוודא שאין ניצולים או נפגעים. הקומה התחתונה קורסת שכן כנראה שם אירע מוקד הפיצוץ. הנחת העבודה היא שזה פיצוץ של גז, אבל זה לא בהכרח אומר שלא מדובר באירוע אחר".

אהרונוביץ' העריך כי "הסריקות בקומה התחתונה עשויות להימשך זמן רב, אפילו שעות ארוכות. יחידת פיקוד העורף הגיע והם סורקים ומפנים את המקום. עד שהאירוע יסתיים יעברו כמה שעות טובות".

בבניין שקרס נפגעו 50 דירות, שיושביהן פונו לבתי החולים. רות ישעיהו, תושבת המקום סיפרה לחדשות 2 באינטרנט: "היה פיצוץ ממש חזק, אני גרה במרחק של כמעט 10 דקות משם ואפילו הבית שלי קצת רעד. היו הרבה אמבולנסים ושמענו גם מכבי אש".

"הפיצוץ נגרם בשל גז שעלה מהקומות התחתונות ועלה לעליונות. אנחנו סורקים את המבנה חדר-חדר וגם את המקלטים. יש עוד חדרים שנעולים, ונבדוק גם אותם כדי לוודא שאף אחד לא נמצא שם", סיפר איש כוחות ההצלה שהיה במקום.

בהכנת הידיעה השתתפו עזרי עמרם, יוסי זילברמן, ברהנו טגניה, אורן אהרוני, גלעד שלמור, ניר דבורי ולירן דנש

הפיצוץ בנתניה - סיקור מיוחד:

מפונה מהבניין: המלון ביקש שאתפנה עד הצהריים

הבניין שהתפוצץ בנתניה: כך זה נראה מבפנים

מול המצלמה: הפיצוץ הקטלני בנתניה

עד ראייה: ראיתי את החיים נגמרים

כך נראה הבניין דקות אחרי הפיצוץ