אביה של הילדה שהתמוטטה בחזרות לטקס הסיום: "היא חזקה"

משפחתה של נ' בת ה-14, שהתמוטטה אמש בחזרות לטקס הסיום באיצטדיון וינטר ברמת גן, יושבים לצד מיטתה בביה"ח בתל השומר ומתפללים לשלומה. "אנחנו מודים לכל מי שמסייע לנו ומתפלל לשלומה", אמר אביה לחדשות 2 באינטרנט. "אין לה רקע של בעיות בריאות"

אירוע קשה בחזרות לטקס הסיום. צילום ארכיו (חדשות 2)

נ' בת ה-14 מרמת גן עדיין מאושפזת במצב קשה בבית החולים "שיבא בתל השומר". אביה אומר היום לחדשות 2 באינטרנט כי "נ' היא ילדה חזקה מאוד, אין לה רקע של בעיות בריאות, היא חזקה והיא תצא מזה".

"אנחנו לא יודעים יותר מדי על מצבה הרפואי, אך הצוות עושה עבודת קודש ומלווה אותנו בכל הליך ופרט חדש", הוסיף האב, ש-נ' היא בתו הבכורה. "אנחנו מודים לכל מי שמסייע לנו ומתפלל לשלומה. אנחנו מקווים שהיא תצא מזה בשלום. אנחנו זוכים לתמיכה גדולה מבית הספר והחברים וגם על זה אנחנו מודים".  

ד"ר אמיר ורדי, מנהל טיפול נמרץ לב ילדים בבית החולים "שיבא" בתל השומר, הסביר לחדשות 2 באינטרנט כי "הילדה הגיעה אלינו לבית החולים עם צוות מד"א שהביא אותה מונשמת, אחרי מאמצי החייאה בשטח. היא במצב יציב לחלוטין מבחינת תפקוד הלב והנשימה, היא מורדמת ואין לנו דרך להעריך את מצב ההכרה שלה".

"יש לנו השערה שמדובר בסוג של הפרעת קצב של הלב, אבל זה לא ודאי", הסביר ד"ר ורדי. "אם כן הרי שמדובר בתופעה נדירה בגיל הזה. במקור היא ילדה בריאה לחלוטין. צריך לחכות בסבלנות ולראות איך היא מתאוששת.

נ' התמוטטה, החזרות המשיכו

חבריה לשכבה של נ', שהתמוטטה שלשום ופונתה במצב קשה מאד במהלך החזרות למסיבת הסיום, טענו אתמול כי הם נדרשו בניגוד לרצונם להמשיך בריקודים, זאת לאחר שהיו עדים לטיפול בחברתם ולפינוי שלה לבית חולים.

"אחרי שהיא פונתה, הם שמו את המוזיקה ועשו חזרות של הכניסה ויציאה, וזה היה מזעזע!", כתבה אחת מחברותיה בדף חדשות 2 בפייסבוק. "זאת היתה טראומה לכל החיים. עכשיו רק ניתן להתפלל", הוסיפה בעצב.

נערה אחרת שהיתה גם היא בחזרות ציינה "זה לא היה קשור לחום. היא התעלפה בלי שום סיבה". בני נוער רבים שהכירו את נ' הציפו את הרשת החברתית בקריאות עידוד והחלמה לחברתם. "היה כזה מלחיץ, נקווה שהיא תצא מזה", כותבת נערה אחת, ואחרת מוסיפה: "אמן שתצאי מזה בשלום".

בשיחה עם חדשות 2, סיפרו מארגני הטקס כי לא ראו טעם לעצור את החזרה למרות המקרה הקשה. "זה היה מוציא את התלמידים מפוקוס, כבר טיפלו בה, הצליחו לייצב את מצבה והעבירו אותה לבית החולים. בטקס משתתפים מאות תלמידי כיתה ח' ולא היה לנו מה לעשות מעבר למה שעשינו", לדבריהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת