הנערה התמוטטה בחזרה לטקס הסיום - הריקודים המשיכו

חבריה של הנערה בת ה-14 שהתמוטטה ברמת גן במהלך החזרות למסיבת הסיום, ופונתה לבית החולים במצב קשה מאד, זועמים על המארגנים שהמשיכו בחזרה לאחר האירוע הקשה. "אחרי שהיא פונתה הם שמו את המוזיקה ועשו חזרות של הכניסה ויציאה", אמרה אחת מחברותיה. מארגני הטקס: "זה היה מוציא את התלמידים מפוקוס"

"זאת טראומה לכל החיים". אילוסטרציה (אילוסטרציה)

חבריה לשכבה של נ' בת ה-14 מרמת גן, שהתמוטטה אמש ופונתה במצב קשה מאד במהלך החזרות למסיבת הסיום, מתקשים להתמודד עם הטראומה. לטענתם, הם נדרשו בניגוד לרצונם להמשיך בריקודים, זאת לאחר שהיו עדים לטיפול בחברתם ולפינוי שלה לבית חולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אחרי שהיא פונתה, הם שמו את המוזיקה ועשו חזרות של הכניסה ויציאה, וזה היה מזעזע!", כותבת אחת מחברותיה בדף חדשות 2 בפייסבוק. "זאת היתה טראומה לכל החיים. עכשיו רק ניתן להתפלל", הוסיפה בעצב.

נערה אחרת שהיתה גם היא בחזרות ציינה "זה לא היה קשור לחום. היא התעלפה בלי שום סיבה". בני נוער רבים שהכירו את נ' מציפים את הרשת החברתית בקריאות עידוד והחלמה לחברתם. "היה כזה מלחיץ, נקווה שהיא תצא מזה", כותבת נערה אחת, ואחרת מוסיפה: "אמן שתצאי מזה בשלום".

בשיחה עם חדשות 2, סיפרו מארגני הטקס כי לא ראו טעם לעצור את החזרה למרות המקרה הקשה. "זה היה מוציא את התלמידים מפוקוס, כבר טיפלו בה, הצליחו לייצב את מצבה והעבירו אותה לבית החולים. בטקס משתתפים מאות תלמידי כיתה ח' ולא היה לנו מה לעשות מעבר למה שעשינו", לדבריהם.

פונתה תוך כדי מתן שוקים חשמליים

האירוע התרחש  באצטדיון "וינטר" ברמת גן, במהלך חזרות למסיבת הסיום. אחת התלמידות, תלמידת כיתה ח' בבית הספר "מורדי הגטאות", התמוטטה לפתע על הדשא באיצטדיון, עוד לפני תחילת החזרות, אל מול עיני חבריה וצוות המורים. החברים והמורים בדקו אותה, גילו שאין לה דופק והחלו לבצע בה החייאה.

במקביל, צוות של מד"א-ירקון הוזעק למקום והחל לבצע בנערה פעולות החייאה מתקדמות תוך מתן שוקים חשמליים, והצליחו להחזיר לה את הדופק. היא פונתה לבית החולים "שיבא" בתל השומר כשהיא מחוסרת הכרה ומונשמת. מצבה מוגדר כעת קשה אך יציב.

הוריה של הנערה הוזעקו למקום ונמצאים עמה כעת בבית החולים. לדבריהם, היא לא סבלה מבעיות רפואיות קודמות. גם מנהלת בית הספר ונציגי אגף החינוך בעיריית ר"ג הגיעו למקום.