החבר שירד מהרכב: "קרה לי נס"

חאלד רזאלה ירד מהרכב בו נסעו שלושת בני משפחת עורבי, אחמד, שאדי ומוראד, וחברם שאדי סורי, דקות לפני שנסעו לחיפה - וזה מה שהציל את חייו. "ביקשתי להישאר איתם אבל הם אמרו לי 'חלאס, תרד מהרכב'", הוא משחזר. "אני מצטער על החברים שנהרגו, אבל אם אני הייתי נוהג זה לא היה קורה"

תושבי עכו התעוררו הבוקר מוכי הלם עם קבלת הידיעה על זהותם של ההרוגים בתאונת הדרכים הקטלנית במפרץ חיפה - שלושה מהם בני משפחה אחת - וחברם שהתגורר באותו הרחוב. תחושת האבל הכבדה הורגשה היטב בעכו, ולאות אבל החליטו הסוחרים בשוק המקומי של העיר העתיקה שלא לפתוח את דוכניהם. אחמד עורבי נהרג בגיל 21, ושני קרוביו - מוראד בן ה-20 ושאדי עורבי, בן 13, קיפחו גם כן את חייהם. שאדי סורי, החבר, היה בן 26 במותו.

אחמד עורבי יצא אמש מביתו שבעכו העתיקה לבילוי שגרתי של סוף השבוע. עמו ברכב ה-BMW היה חברו שאדי סורי וקרובי משפחתו, מוראד ואחמד עורבי. חבר נוסף שהיה עמם ירד מהרכב ברגע האחרון - ואת מקומו תפס בן משפחה נוסף, שאדי עורבי, רק בן 13. הארבעה החלו בנסיעה ויצאו להעביר את הלילה בחיפה, כשאותו החבר שביטל את השתתפותו לא ידע כי בכך הציל את חייו. לפנות בוקר התנגש ה-BMW של אחמד בחומה של ביה"ס הטכני, וכולם נהרגו במקום.

"כולם כאן גדלו ביחד, קרובי משפחה וחברים, הם כמו אחים שלי", משחזר היום החבר שירד מהרכב וניצל ממוות בטוח, חאלד רזאלה, בשיחה עם חדשות 2. "בשעה שלוש וחצי עוד היינו בסיבובים עם הרכב בעכו. אחר כך אני לא יודע בדיוק לאן הם רצו להגיע, אבל אחרי שבילינו יחד בעכו הם החליטו לצאת מהעיר וביקשו ממני לרדת מהאוטו".

"ביקשתי להישאר איתם", אומר חאלד בכאב, "אבל הם אמרו לי 'חלאס, תרד מהרכב, אנחנו הולכים לבד'. ככה ניצלתי, קרה לי נס, אבל איבדתי ארבעה חברים. זה סיוט, אני לא מעכל את מה שקרה".

"אני מצטער על החברים שנהרגו", לדבריו, "אבל אם אני הייתי איתם ברכב, אני הייתי זה שנוהג, ואז זה לא היה קורה ולא הייתי נותן להם להשתולל בכביש".

מראות מחרידים בזירה: אחד הכבאים התעלף

זמן קצר אחרי התאונה, הוזעקו למקום כוחות גדולים של משטרה ומכבי אש. רק בסיומו של הליך חילוץ מורכב הם הצליחו להוציא את גופות ההרוגים אל מחוץ לשאריות החרוכות של הרכב. רב-פקד חיים חלפון, קצין במדור תאונות הדרכים במרחב חוף במשטרה, סיפר לחדשות 2 כי הנוסעים לא חגרו חגורות בטיחות וכי בשל מצבן הקשה של הגופות, קשה היה להשלים את הליך הזיהוי שלהן.

עדי שרמן, תושבת הקריות, הייתה עדה לרגעים שטרם ההתנגשות - וגם למראות הזוועה שהיו אחריה: "נסעתי לחיפה כשפתאום עקפה אותי מכונית BMW לבנה במהירות עצומה. עברו בסך הכל כמה דקות וכשהגעתי לאזור בית הספר הטכני, ראיתי את הרכב הזה מעוך אחרי שהוא נכנס בחומה".

שרמן יצאה ממכוניתה והתקרבה לרכב. "הסתכלתי פנימה וראיתי שאף אחד מבין הנוסעים לא זז. התקשרתי למשטרה והתרחקתי, כי התחילו להישמע פיצוצים. מה שהיה שם הוא מחזה מחריד שאני לא מעכלת ולא נראה לי שאוכל לשכוח אי פעם בחיי".

המראות הקשים הצליחו לזעזע את אנשי החילוץ שפעלו בזירה. "בחיים לא ראיתי תמונה מזוויעה שכזאת. אולי רק במלחמות", סיפר כבאי שהוזעק למקום. במשך שעות ארוכות פעלו הוא וחבריו להוציא את הגופות מתוך המכונית המפויחת, ואחד מהם - שהתקשה להתמודד עם המראה המחריד - אף התעלף ונזקק לטיפול רפואי שממנו התאושש במהרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק