עדות מהתאונה בחיפה: "ראיתי ארבעה אנשים נשרפים"

עדי שרמן עשתה את דרכה לכיוון צפון, בזמן שרכבם של ארבעת הצעירים מעכו השתולל לצדה על הכביש עד שהתנגש בקיר בעוצמה. היא ניסתה להזעיק את המשטרה, אך לטענתה - לא ענה איש במוקד. בתיאור מצמרר, היא מספרת איך עמדה חסרת אונים ברחוב וראתה במו עיניה את האש מכלה את הרכב על יושביו

עדי שרמן הייתה האחרונה שראתה את שלושת הצעירים בני משפחת עורבי ואת חברם בחיים, דקות לפני שנקטלו בתאונת הדרכים הקשה סמוך לבית הספר הטכני בחיפה. שרמן נסעה לצד מכונית ה-BMW שבה היו הצעירים, שנהרגו בדרכם לביתם בעכו אחרי בילוי בחיפה. נהיגתו הפרועה של נהג הרכב הרתיעה אותה עוד לפני שזה איבד שליטה והתנגש ישירות בקיר, וברגעים שאחרי הפגיעה ניסתה לשווא להזעיק את המשטרה ועמדה במקום חסרת אונים, כשהיא נאלצת לחזות במכוניתם של הארבעה עולה באש על יושביה.

צפו: הצעיר שירד מהרכב ברגע האחרון משחזר

"בהתחלה הוא נצמד מימין. אחר כך עברתי שמאלה והוא עבר אחריי שמאלה. אחר כך הוא פשוט חתך אותי והמשיך לנסוע. בתוך שנייה הוא נעלם מהכביש, כמו הנהגים האלו שצריכים להיזהר מהם ופשוט לתת להם את כל הכביש", סיפרה שרמן.

"המשכתי לנסוע, ואחרי כמה דקות ראיתי את הרכב מחוץ אל תוך הקיר ועולה באש. יצאתי מהאוטו וחייגתי למשטרה, אבל לא ענו לי שם ולא הצלחתי להשיג אותם. הסתכלתי כדי לראות אם יש מישהו באוטו וראיתי שם אנשים, אבל אף אחד מהם לא זז. החלטתי להתרחק מהאוטו כי יצא ממנו עשן והיה ברור לי שהוא עולה באש".

שרמן המשיכה להמתין בזירה. "אחרי כמה רגעים הגיעו כמה חבר'ה של הביטחון. הם הזעיקו את המשטרה ואמרו לי להתרחק כי הרכב עומד להתפוצץ. אחר כך המשטרה הגיעה עם אמבולנס ומכבי אש. פשוט עמדתי וראיתי שלושה או ארבעה אנשים נשרפים ולא יכולתי לעשות כלום. מה שהיה שם הוא מחזה מחריד שאני לא מעכלת ולא נראה לי שאוכל לשכוח אי פעם בחייי".

"אם היו עונים במשטרה, אולי אפשר היה להציל אותם"

אחרי שהגופות פונו והטיפול בזירה הסתיים, אמרה שרמן כי "הדבר היחידי שעולה בראש שלי כרגע הוא הטלפון שהההורים שלהם קיבלו בבוקר על כך שהבנים שלהם אינם. זה היה מה שחשבתי עליו מהרגע שראיתי את זה ועד עכשיו".

מה שעוד הטריד אותה הוא החשש שמקנן בלבה על כך שניתן היה, אולי, להציל את חיי הצעירים: "אני חושבת שאם המשטרה הייתה מגיעה לפני כן היה אפשר לעשות איתם משהו. אני לא יכולתי להוציא שלושה או ארבעה גברים מתוך הרכב, במיוחד אם הוא הולך להתפוצץ".

המראות הקשים בזירת התאונה הצליחו לזעזע לא רק את עדת הראיה, אלא גם את אנשי החילוץ. "בחיים לא ראיתי תמונה מזוויעה שכזאת. אולי רק במלחמות", סיפר כבאי שהוזעק למקום. במשך שעות ארוכות פעלו הוא וחבריו להוציא את הגופות מתוך המכונית המפויחת, ואחד מהם - שהתקשה להתמודד עם המראה המחריד - אף התעלף ונזקק לטיפול רפואי שממנו התאושש במהרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק