חיפה: שלושה בני משפחה אחת וחבר נהרגו בתאונה

תושבי עכו העתיקה התעוררו מוכי הלם עם קבלת הבשורה המרה על מותם של שלושת בני משפחת עורבי: אחמד, שאדי ומוראד - שרכבם התנגש בעוצמה בחומת ביה"ס הטכני. חברם, שאדי סורי, קיפח גם הוא את חייו. חבר אחר החליט לוותר על הבילוי הלילה - ובכך הציל את חייו

הרוגי התאונה, על רקע הזירה (פוראת נסאר)

אחמד עורבי יצא אמש מביתו שבעכו העתיקה לבילוי שגרתי של סוף השבוע. עמו ברכב ה-BMW היה חברו שאדי סורי וקרובי משפחתו, מוראד ואחמד עורבי. חבר נוסף שהיה עמם החליט ברגע האחרון לוותר על התכנית ויצא מהמכונית - ואת מקומו תפס בן משפחה נוסף, שאדי עורבי, רק בן 13. הארבעה החלו בנסיעה ויצאו להעביר את הלילה בחיפה, כשאותו החבר שביטל את השתתפותו לא ידע כי בכך הציל את חייו.

לפנות בוקר, אחרי שהבילוי הסתיים, עשו הארבעה את דרכם בחזרה לעיר מגוריהם. כשהתקרבו לאזור בית הספר הטכני בחיפה, אבדה השליטה על המכונית - והיא התנגשה ישירות בחומה המקיפה את המוסד. מעוצמת הפגיעה, נהרגו כל יושבי הרכב - שבקבוקי הבירה הריקים שנותרו בין שבריו יכולים, אולי, להיות עדות אילמת לכמות האלכוהול ששתו הצעירים לפני שעלו על הכביש.

שאדי סורי, החבר, היה בן 26 במותו. אחמד עורבי נהרג בגיל 21, ושני קרוביו - מוראד בן ה-20 ושאדי עורבי, בן 13, קיפחו גם כן את חייהם. תושבי עכו העתיקה התעוררו הבוקר מוכי הלם עם קבלת הידיעה על זהותם של ההרוגים - שלושה מהם, כאמור, בני משפחה אחת - וחברם שהתגורר באותו הרחוב. תחושת האבל הכבדה הורגשה היטב בעכו, ולאות אבל החליטו הסוחרים בשוק המקומי של העיר העתיקה שלא לפתוח את דוכניהם.

מראות מחרידים בזירה: אחד הכבאים התעלף

זמן קצר אחרי התאונה, הוזעקו למקום כוחות גדולים של משטרה ומכבי אש. רק בסיומו של הליך חילוץ מורכב הם הצליחו להוציא את גופות ההרוגים אל מחוץ לשאריות החרוכות של הרכב. רב-פקד חיים חלפון, קצין במדור תאונות הדרכים במרחב חוף במשטרה, סיפר לחדשות 2 כי הנוסעים לא חגרו חגורות בטיחות וכי בשל מצבן הקשה של הגופות, קשה היה להשלים את הליך הזיהוי שלהן.

עדי שרמן, תושבת הקריות, הייתה עדה לרגעים שטרם ההתנגשות - וגם למראות הזוועה שהיו אחריה: "נסעתי לחיפה כשפתאום עקפה אותי מכונית BMW לבנה במהירות עצומה. עברו בסך הכל כמה דקות וכשהגעתי לאזור בית הספר הטכני, ראיתי את הרכב הזה מעוך אחרי שהוא נכנס בחומה".

שרמן יצאה ממכוניתה והתקרבה לרכב. "הסתכלתי פנימה וראיתי שאף אחד מבין הנוסעים לא זז. התקשרתי למשטרה והתרחקתי, כי התחילו להישמע פיצוצים. מה שהיה שם הוא מחזה מחריד שאני לא מעכלת ולא נראה לי שאוכל לשכוח אי פעם בחייי".

המראות הקשים הצליחו לזעזע את אנשי החילוץ שפעלו בזירה. "בחיים לא ראיתי תמונה מזוויעה שכזאת. אולי רק במלחמות", סיפר כבאי שהוזעק למקום. במשך שעות ארוכות פעלו הוא וחבריו להוציא את הגופות מתוך המכונית המפויחת, ואחד מהם - שהתקשה להתמודד עם המראה המחריד - אף התעלף ונזקק לטיפול רפואי שממנו התאושש במהרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק