ליאם פאר בן ה-4 נאבק על חייו בביה"ח

הבילוי בחג הסתיים בטרגדיה כשליאם פאר שבילה בבריכה בקיבוץ הסמוך לירושלים טבע מאחורי הגב של אימו ואחיו בן ה-8. "קרה לנו אסון", אמר בבכי אביו של ליאם, רועי פאר. המשטרה פתחה בחקירה בחשד לרשלנות של המצילים. מנהל הבריכה אילן בלולו מתעקש שלא מדובר ברשלנות של עובדיו

בבית החולים שערי צדק בירושלים נאבקים על חייו של ליאם פאר בן הארבע שטבע אתמול אחר הצהריים בבריכה בקיבוץ רמת רחל. "קרה לנו אסון", אמר אביו של ליאם רועי פאר. מנהל הבריכה אילן בלולו: "לא היתה כאן רשלנות של המצילים".

ליאם פאר בן הארבע טבע אתמול אחר הצהריים בבריכת השחייה של קיבוץ רמת רחל הסמוך לירושלים. ליאם נכנס תחילה למים יחד עם אימו ואחיו בן השמונה, אך בשלב מסוים התרחק מהם ליאם ושחה למים העמוקים לבדו. בשלב מסוים הבחינה האם כי בנה צף בבריכה ובעקבות צעקתה קפצו המצילים למים ומשו את ליאם שכבר היה מחוסר הכרה. למקום הוזעקו כוחות ההצלה, שעד מהרה פתחו בפעולות החייאה ופינו אותו במצב אנוש לבית החולים "שערי צדק" שבבירה. מצבו מוגדר אנוש ונסיבות האירוע עדיין אינן ברורות.

רועי פאר, אביו של ליאם התקשה לעצור את הדמעות כשסיפר: "קרה לנו אסון. אנחנו לא רוצים כלום, רק מתפללים שליאם יקום. תחזקו אותנו, אנחנו זקוקים לזה. אני מקווה שליאם יתגבר".

מנהלת הבריכה ושני המצילים עוכבו לחקירה וייתכן שיובאו היום להארכת מעצרם. הבריכה נסגרה לרחצה ונפתחה חקירה בחשד לרשלנות במשטרת ירושלים. מנגד, טוען מנהל הבריכה אילן בלולו כי לא מדובר ברשלנות: "במקרה הזה ילד בן ארבע לבריכה של המבוגרים והמציל הוציא אותו ואמר לו לשים מצופים. כשזה קרה בפעם השנייה, כשהאם עומדת שם עם הגב מופנה לבריכה, אז אין פה שום רשלנות", אמר בלולו והוסיף: "זהו אירוע עצוב מאוד, ואני חלילה לא רוצה להאשים את ההורים, אבל המשטרה צריכה לחקור את הנושא הזה. מי שהחזיר לילד את הדופק היא דווקא המצילה העובדת במקום".

פרמדיק מד"א גיא גונן היה אחד מאנשי הרפואה הראשונים שהגיעו לזירת האירוע. בשיחה אתמול עם חדשות 2 באינטרנט הוא סיפר על הטיפול הראשוני בליאם: "בזכות הקירבה הרבה בין תחנת ההזנקה שלו לבריכה הצלחנו להיות שם מהר מאוד. צוות אמבולנס רגיל הספיק להגיע עוד לפנינו, וכשהגענו כבר ערכו בפעוט פעולות החייאה בסיסיות. התחלנו בפעולות החייאה מתקדמות, אך לא הצלחנו לייצב את מצבו בשום דרך שהיא". כעבור זמן קצר, הובהל הילד לבית החולים "שערי צדק". "בגלל אופי הפגיעה, פינינו אותו תוך כדי החייאה מלאה כדי לשמר את אספקת החמצן למוח ולדם שלו. בבית החולים המשכנו יחד עם הצוות הרפואי לחדר הטראומה, ואחרי מאמצים הצלחנו להשיב לו את הדופק ואת לחץ הדם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת