ישראל חגגה שבועות - עם המנגל וטיולי אופניים

חג החלב והגבינות הוציא מאות אלפי ישראלים לרחבי הארץ, שבחרו לחגוג אותו בחיק הטבע. אנשי הקרן הקיימת לישראל מדווחים כי למרות הזהות החלבית של החג, היו ישראלים רבים שבחרו לציין אותו דווקא עם המנגל. חוף דור היה מפוצץ עד אפס מקום והמשטרה ביקשה מהתושבים שלא להגיע למקום. ואילו אתרים היו הפופולריים ביותר?

מאות אלפי בני אדם ביקרו היום בפארקים ובשמורות הטבע השונות ברחבי הארץ וחגגו את חג השבועות.

200 אלף מבקרים פקדו את יערות הקרן הקיימת לישראל ברחבי הארץ. למרות שמדובר בחג ששם דגש על חלב וגבינות, בקק"ל מדווחים כי ההמונים בחרו לחגוג את המועד עם המנגל המסורתי והרבה בשר.

אזור הגלבוע, ובתוכו הר תבור ויערות הגליל המערבי, היה הפופולרי ביותר באזור הצפון. לפארק גורן ופארק אדמית הגיעו מטיילים רבים, בעיקר משפחות, שהחליטו לשלב בין המנגל לבין טיולי אופניים. כבר במהלך הבוקר המליצה המשטרה לתושבים שלא להגיע לחוף דור, שבין חיפה וחדרה, לאחר שהורגש במקום עומס אדיר.

במרכז הורגשה תנועת מטיילים ערה בעיקר באזור ירושלים. מאות מטיילים הגיעו ליערות קק"ל בפארק בריטניה, שם נערך להם סיור בעקבות סיפור הקרב של דוד וגוליית מהתנ"ך.

בקק"ל ביקשו היום מציבור המטיילים והמבקרים ביערות ובאתרי קק"ל לשמור על כללי בטיחות ושימוש באש, להדליק אש רק במקומות המותרים ולהקפיד על כיבוי הגחלים בסיום השימוש. בנוסף, ביקשו בקק"ל מהציבור לשמור על הניקיון, להביא עמם שקיות זבל ולאסוף בסיום היום את האשפה ולשפוך אותה בפחים הגדולים בכניסה לכל יער.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק