הכי יפה במשק: הפרה זהבה

עם ישראל כולו חוגג את שבועות, אבל בקיבוצים ובמושבים עורכים גם תהלוכות חקלאיות. הילדים נהנו לשחק עם החיות והטרקטורים ולבאר טוביה יש מלכת יופי - הפרה זהבה, במשקל 650 קילו

עם ישראל חוגג הערב את חג השבועות, ובקיבוצים ובמושבים חוגגים אותו בצורה מיוחדת. במושבים ובקיבוצים ברחבי הארץ נערכו במהלך היום תהלוכות חקלאיות בהשתתפות מאות תושבים.

הילדים לבשו חג וטיפסו על הטרקטורים. אחרים ניצלו ההזדמנות  לשחק עם חיות המשק. בבאר טוביה נערכה "תחרות הפרה היפה" שבה זכתה בפעם הרביעית הפרה זהבה, 650 קילו של יופי וזוהר.

חג השבועות - על שום מה?

לחג השבועות יש שלושה שמות מקראיים: חג הקציר, חג השבועות ויום הביכורים. שם אחד מחז"ל - עצרת, ועוד שם תואר - חג מתן תורה.

בחג זה אנו חוגגים את מתן התורה ואת "החתונה" לקדוש ברוך הוא. ביום זה ממש עמד כל עם ישראל במעמד הר סיני וקיבל על עצמו את התורה. למעשה, באירוע הזה נכרתה הברית בין עם ישראל לבין בורא עולם. ליל שבועות הוא היום ה-50 והאחרון של ספירת העומר שהחלה בפסח. במשך התקופה הזו התכוננו לקבלת התורה.

אחד הדברים הכי משמעותיים בחג השבועות מבחינה רוחנית הוא המנהג הקדום של להישאר ערים כל הלילה ו"לעסוק בתורה" על מנת לקבל את התורה (על פי המסורת, בשעות אלו של הלילה התרחש מעמד קבלת התורה) ו"לעשות את תיקון ליל שבועות". חלק מהתיקונים הם ברוח מסורתית יותר, אבל הטרנד נכנס גם לשכבות פחות מסורתיות בחברה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק