נועם שליט יבקש לתבוע את חמאס בצרפת

משפחת שליט החליטה למצות את זכותו של בנם החטוף בתור אזרח צרפתי. נועם ואביבה שליט הגישו עתירה לבית המשפט המחוזי בפריס הדורשת לקבוע מי הם האחראים להחזקת בנם ולהוציא נגדם צו מעצר בינלאומי. אבי החייל החטוף: "גלעד לא זוכה לזכויות אדם בסיסיות"

נועם ואביבה שליט, הורי החייל החטוף גלעד שליט, יגישו היום קובלנה פלילית לנשיאת השופטים החוקרים בפריז, בה הם מבקשים לפתוח בחקירה בדבר נסיבות חטיפת בנם לצורכי סחיטה פוליטית ועינויו המתמשך.

משפחת שליט החליטה להגיש עתירה הדורשת מבית המשפט בצרפת לקבוע מי הם האחראים להחזקת בנם ולהוציא נגדם צו מעצר בינלאומי. גלעד שליט שנמצא כבר 1,807 ימים בשבי החמאס, הוא אזרח צרפתי. הגשת הקובלנה נעשית בהתאם לחוק הצרפתי הקובע כי ניתן להעמיד לדין בכל מקום בעולם כל אדם המבצע עבירה מסוג פשע חמור באזרח צרפתי.

"עתרתי היום לבית המשפט המחוזי של פריז לחקירת פשעים על מנת לקבל סעד משפטי, על פי עקרונות היסוד והצדק של החוקה והחוק הצרפתי, כנגד הפרת חוק וזכויות אדם כה בוטים ומתמשכים ע"י ארגון החמאס וראשיו", אמר אבי החייל החטוף והוסיף: "אנו פונים למערכת המשפט הצרפתית כישות עצמאית וניטרלית. פנייה כזו אינה אפשרית לבית משפט במדינת ישראל".

שליט ציין כי המשפחה ביקשה מבית המשפט לחקירת פשעים לחקור את האנשים שחטפו את בנו אשר מחזיקים אותו כבן ערובה כבר חמש שנים בבידוד מוחלט מבלי שאף אחד ראה אותו וללא שום זכויות אדם בסיסיות.

"חוטפיו של גלעד מתעלמים מהקריאות לשחררו על בסיס הומניטארי"

"נאלצנו לפנות לבית המשפט מאחר וחוטפיו של בני מתעלמים במשך שנים מכל הקריאות הבינלאומיות לשחרר אותו על בסיס הומניטארי כולל קריאות של הפרלמנט האירופאי ברוב קולות, הקונגרס בוושינגטון על שני בתיו, הבונדסטאג הגרמני, נשיא הרפובליקה סרקוזי, נשיא ארה"ב אובאמה וקאנצלרית גרמניה מרקל", אמר שליט והדגיש כי "בשנתיים האחרונות מסרבים החוטפים לקבל הצעות פשרה נדיבות שהוצעו על ידי המתווך הגרמני שליח ממשלת גרמניה, וכן לא אפשרו כל גישה אל גלעד על ידי הצלב האדום הבינלאומי או כל גוף הומניטארי אחר".

בתביעתם מדגישים נועם ואביבה שליט את האופן האכזרי בו מוחזק גלעד על ידי ארגון טרור שאינו מכבד את זכויותיו הבסיסיות. ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו ונשיא צרפת ניקולא סרקוזי עודכנו בדבר מהלך זה מבעוד מועד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת