אמו של הנער שנרצח: סיכמנו שלא ייצא

מרינה, אמו של הנער בן ה-16 פיליפ גלר שנרצח אתמול, עדיין לא מעכלת שאיבדה את בנה. במשך כל היום היא מסתובבת בביתה, נוברת באלבומים המשפחתיים ונזכרת. "הוא היה ילד כזה טוב וחייכן, שמח כל הזמן וחברותי", היא אומרת בשיחה עם חדשות 2

יממה אחרי רצח בנה, פיליפ גלר בן ה-16, אמו מרינה עדיין מתקשה לעכל את המציאות המרה. "הבן שלי היה כזה מתוק", היא אומרת בשיחה עם חדשות 2. "הוא היה ילד כזה טוב וחייכן, שמח כל הזמן וחברותי", היא מוסיפה בפנים חתומות, כאלה שמנסות לעכל - אבל לא מצליחות.

"פיליפ אהב בדיחות וכל הזמן צחק", נזכרת מרינה ונעצבת על כך שלא עשתה מספיק כדי למנוע מבנה לצאת עם חבריו בשעות הלילה המאוחרות. "הוא יצא עם חברים הרבה בערבים ולא תמכנו בו - אבל אי אפשר היה להתעקש כל הזמן", היא אומרת.

דווקא ביום שבו נרצח פיליפ, סיכמו עמו הוריו כי לא ייצא וימשיך להתכונן לבגרות בלשון. "אבל הוא בכל זאת יצא", נעצבת שוב מרינה.

פיליפ גלר הובא הערב למנוחות בעירו באר שבע. בהלוויה בכו לא רק בני משפחה, אלא גם חברים. "מדובר בטרגדיה כפולה ומצערת", אמר היום עו"ד אלכס גאוסקין, פרקליטם של החשודים בכך שלא סייעו לחבריהם הפצוע, שדימם למוות. "צריך להזכיר שמדובר בילדים טובים ממשפחות נורמטיביות", הוא אומר - אבל לפיליפ ז"ל ולמשפחתו הנימוק הזה כנראה כבר לא יעזור.

 "הבילוי הכי טוב שלנו זה להשתכר"

"תמיד חשבתי שאחי זה מי שיישאר איתי תמיד", אמר היום אליק, אחיו של פיליפ, בשיחה עם חדשות 2.

בדבריו של אליק הוא לא מתייחס לשאלה אם ניתן היה להציל את אחיו או לא, אלא מבכה את אובדן האדם שהיה יקר לו מכל. "לא יודע אם הוא היה יכול להינצל אם היו מגיעים אליו קודם", הוא אומר. "אני יודע שהוא איבד כוח בשלב מסוים, שהוא כבר לא היה יכול להילחם יותר", הוסיף.

"אני לא יודע מה קרה שם. אני לא יודע מה יכול לגרום למישהו ללכת למטבח, לקחת סכין ולדקור", הוא ביכה את אחיו. "אחי הקטן זה מישהו שאני שומר עליו ומנסה לעזור לו. היינו גם חברים וגם שותפים. היה לנו עסק באינטרנט והרווחנו ממנו כסף. תכננו את העתיד יחד", הוסיף אליק.

"היו להם תמונות בפייסבוק משתכרים"

בתוך כך, תלמידים בבית ספרו של פיליפ תיארו היום בפני מצלמת חדשות 2 תמונה מדאיגה במיוחד באשר למנהג של הנערים לצרוך אלכוהול בכמויות מדאיגות. רובם המומים מהמקרה, אך חלקם מדברים על תופעה שכבר קיימת - מעין מסיבות אלכוהול שמתקיימות בגגות ובגנים הסמוכים לבתים. חלקם אף לא מופתע ממה שקרה.

"הנערים פה, בשבילם לשבת ולשתות זו היציאה, הבילוי הכי טוב", מספרת אחת התלמידות בשיחה עם חדשות 2. "וזו התוצאה ורואים למה זה מוביל. זה נגמר ברצח. זו לא הייתה הפעם הראשונה שהוא שתה - יש להם תמונות בפייסבוק יחד, שהם שותים", הוסיפה התלמידה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק