"המשגה הגדול של סמי: שהוא הצליח"

כ-500 בני אדם, ביניהם אנשי עסקים רבים, הגיעו היום להלווית איש העסקים סמי עופר. האורחים הרבים ספדו לעופר וזכרו לו בעיקר את הרגעים הטובים בחיים. "סמי היה ציוני נלהב. אנשים דיברו עליו בפרשה האחרונה בלי לדעת", אמר ח"כ מאיר שטרית (קדימה) ברומזו לפרשת "עופרגייט"

מאות בני משפחה וחברים הגיעו היום להיפרד מאיש העסקים סמי עופר, שמת בסוף השבוע בגיל 89, ונקבר בבית הקברות טרומפלדור בתל אביב.

"קשה ולמעשה כמעט בלתי אפשרי להיפרד מאבא", ספד לו בנו עידן. "אני זוכר איך כילד הוא היה לוקח אותי לים. במשרד שלו הרגשתי משום מה הכי בבית", הוסיף עידן בהספדו.

"סמי עופר היה ציוני נלהב. איש ארץ ישראל שאהב מאוד את הארץ", אמר ח"כ מאיר שטרית (קדימה) בשיחה עם חדשות 2. "גם בפרשה האחרונה - אנשים מדברים יותר מדי בלי לדעת", רמז שטרית באשר לפרשת "עופרגייט".

איש העסקים ובעלי מכבי תל אביב בכדורסל דייויד פדרמן התייחס אף הוא לפרשה. "הדברים שהוא עשה שלא פומבי זה דבר שאני לא מכיר בתולדות המדינה. צריך לדעת להעריך ולא להיות רק במצב שלא מפרגנים", אמר פדרמן.

"עופר הרוויח בעולם - והשקיע בישראל"

בין המשתתפים בהלוויה היה גם דני גילרמן, לשעבר שגריר ישראל באו"ם, שטען: "סמי עופר עשה משגה אחד - שהוא הצליח. אנחנו לא תמיד אוהבים מצליחנים".

בין הבאים להלוויה היה גם שמואל פלאטו שרון, שאמר: "עופר עשה הרבה כסף. הוא עשה הרבה בשביל המדינה - ובסוף רצינו לעשות לו רע". איש העסקים אלפרד אקירוב הוסיף: "הוא היה איש גדול, ציוני ענק. עשו לו עוול על הכל". "המצב אצל סמי עופר היה הפוך מכל איש עסקים ישראלי. הוא עשה את הכסף שלו בעולם והשקיע אותו בישראל", אמר יו"ר בז"ן יוסי רוזן.

במהלך טקס ההספדים, סיכם אייל בנו את התחושות של כל הבאים לאירוע, כשאמר: "אבא, נוח בשלום על משכבך. אתה יכול להיות סמוך ובטוח שאנחנו נמשיך את החלומות שלך ואת השאיפות שלך ונסב לך גאווה".