נתניהו: "עופר היה ציוני בכל רמ"ח איבריו"

ראש הממשלה ספד לאיש העסקים שהלך לעולמו בגיל 89. "עופר היה ציוני בכל רמ"ח איבריו וגם כשעלה לפסגות לא שכח את מחויבותו לזולת", הדגיש נתניהו. פרופ' רייכמן: "הוא היה נפגע מהמתקפה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע את צערו על מותו של איש העסקים סמי עופר וציין כי עופר בנה עסקים חובקי עולם בכישרון ביוזמה ובתעוזה. "הוא היה מבכירי קהילת העסקים בארץ ובפעילותו הכלכלית בארץ וברחבי העולם תרם רבות לכלכלת ישראל. הוא תרם תרומות רבות למען הציבור בתחומי הבריאות, התרבות והאמנות", הדגיש נתניהו והוסיף: "עופר היה ציוני בכל רמ"ח איבריו וגם כשעלה לפסגות לא שכח את מחויבותו לזולת".

גם פרופסור אוריאל רייכמן, נשיא המרכז הבינתחומי בהרצליה, ספד לאיש העסקים. "עופר היה אדם יוצא דופן שהתחיל את דרכו במשפחה ענייה ובזכות עצמו בנה עוצמה כלכלית", אמר פרופסור רייכמן, "מה שייחד אותו היה בראש ובראשונה אהבת מדינת ישראל ואנושיות".

נשיא המרכז הבינתחומי התייחס גם לפרשה האחרונה, אליה נקשר שמם של האחים עופר. פרופסור רייכמן העריך כי סמי לא היה ער לסיפור והדגיש כי "טוב שכך". לדבריו, איש העסקים היה נפגע בצורה בלתי רגילה מ"המתקפה של התקשורת והפוליטיקאים". רייכמן הוסיף עוד: "היה קשה לו לקבל שהתמורה ליחס שלו למדינה זוכה לכזו ביקורת ולגישה שלילית".

הבוקר הלך עופר לעולמו בגיל 89, לאחר מאבק במחלה קשה. הלוויתו תיערך ביום ראשון בשעה 16:00 בבית העלמין "טרומפלדור" בתל אביב.

"הוא היה אחד מאחרוני דור אלי הספנות הגדולים, אדם כריזמטי, בעל חושים חדים לעסקים ויכולת שיפוט מעולה לאופיים של בני אדם", נכתב הבוקר בהודעה שפרסמה המשפחה. "הוא ייזכר בשל כושרו לעמוד בראש קבוצה מצליחה של ספנות ועסקים בינלאומיים, המתנהלת תחת עין קפדנית ובוחנת של צוותי ניהול וצוותי ים נאמנים ומסורים".

"הוא היה איש עסקים מזהיר, שהתפתח והשתלב בכל שטח עסקי שבו עסק במהלך הקריירה שלו, ותמיד ידע איך לנצל הזדמנויות בעסקים, תוך הקפדה על ערכי הגינות ומוסר", נכתב עוד. "הוא היה איש נאמן למילתו בעסקים שבהם למוניטין היתה חשיבות מרבית".

נכסים בשווי של יותר מ-10 מיליארד דולר

סמי עופר נולד ב-1922 ברומניה ומשפחתו עלתה לישראל ב-1924. הוא עבד כנער שליח בסוכנות אוניות בחיפה והיה חבר בארגון ה"הגנה" לפני קום המדינה. ברבות הימים הפך לאחד הישראלים העשירים ביותר, איל ספנות שבבעלותו נכסים בשווי של יותר מ-10 מיליארד דולר. הוא גם נחשב לאספן אמנות בולט, ובין היתר רכש בשנת 2006 ציור של ואן גוך ב-40 מיליון דולר.

בשבוע האחרון, בו חלה הידרדרות במצבו הרפואי של עופר, התפוצצה פרשת "עופרגייט", במסגרתה הואשמה משפחת עופר בסחר עם אירן דרך חברות ספנות שבשליטתה. ארה"ב אף הטילה סנקציות על חברת טנקר פסיפיק הסינגפורית, לאחר שזו מכרה מכלית לאירן. הפרשה הסתעפה ונודע כי חברות ספנות נוספות של משפחת עופר סחרו עם אירן, כאשר את הפרשה עדיין אופף מסתורין רב. ראש המוסד לשעבר מאיר דגן נחלץ להגנת משפחת עופר וקרא להפסיק "לטפס" על המשפחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת