איש העסקים סמי עופר הלך לעולמו ממחלה קשה

איש העסקים סמי עופר הלך הבוקר לעולמו בביתו בגיל 89, ממחלה קשה. רק לאחרונה עמדה משפחת עופר בליבה של פרשה בה היו מעורבות, לכאורה, חברות שבבעלותה בסחר עם אירן. מועד הלוויתו טרם נקבע

איש העסקים סמי עופר מת הבוקר ממחלה קשה בביתו שבתל אביב בגיל 89. בימים האחרונים חלה הידרדרות במצבו הבריאותי, ולפנות בוקר הוא הלך לעולמו. מועד הלוויתו עדיין לא פורסם. 

עופר הניח אחריו את רעייתו אביבה, את בניו אייל ועידן, שמונה נכדים ונינה. ממשרדו של מוטי שרף, המשמש כדובר משפחת עופר, נמסר: "סמי אהב את החיים, היה לו חוש הומור מפותח ולצחוק היה חלק גדול בכך, למרות שהוא תמיד התייחס לעסקים ברצינות. הוא היה איש מרשים ומעניין שתמיד היה נעים להיות במחיצתו. הוא היה באמת איש יוצא דופן. באמצעות ילדיו ונכדיו וברוחו של המייסד, עסקי הקבוצה יימשכו ללא שינוי, תוך שמירה על המסורת שלו, של עבודה קשה ומסירות, המהווים את המורשת הגדולה שסמי השאיר אחריו". 

עשרות מנחמים הגיעו הבוקר כבר לבית המשפחה, עם הידיעה בדבר מותו של סמי עופר. "הוא היה אחד מאחרוני דור אלי הספנות הגדולים, אדם כריזמטי, בעל חושים חדים לעסקים ויכולת שיפוט מעולה לאופיים של בני אדם", נכתב הבוקר בהודעה שפרסמה המשפחה. "הוא ייזכר בשל כושרו לעמוד בראש קבוצה מצליחה של ספנות ועסקים בינלאומיים, המתנהלת תחת עין קפדנית ובוחנת של צוותי ניהול וצוותי ים נאמנים ומסורים".

"הוא היה איש עסקים מזהיר, שהתפתח והשתלב בכל שטח עסקי שבו עסק במהלך הקריירה שלו, ותמיד ידע איך לנצל הזדמנויות בעסקים, תוך הקפדה על ערכי הגינות ומוסר", נכתב עוד. "הוא היה איש נאמן למילתו בעסקים שבהם למוניטין הייתה חשיבות ירבית".

נכסים בשווי של יותר מ-10 מיליארד דולר

סמי עופר נולד ב-1922 ברומניה ומשפחתו עלתה לישראל ב-1924. הוא עבד כנער שליח בסוכנות אוניות בחיפה והיה חבר בארגון ה"הגנה" לפני קום המדינה. ברבות הימים הפך לאחד הישראלים העשירים בעולם, איל ספנות שבבעלותו נכסים בשווי של יותר מ-10 מיליארד דולר. הוא גם נחשב לאספן אמנות בולט, ובין היתר רכש בשנת 2006 ציור של ואן גוך ב-40 מיליון דולר.

בשבוע האחרון, בו חלה הידרדרות במצבו הרפואי של עופר, התפוצצה פרשת "עופרגייט", במסגרתה הואשמה משפחת עופר בסחר עם אירן דרך חברות ספנות שבשליטתה. ארה"ב אף הטילה סנקציות על חברת "טנקר פסיפיק" הסינגפורית, לאחר שזו מכרה מכלית לאירן. הפרשה הסתעפה ונודע כי חברות ספנות נוספות של משפחת עופר סחרו עם אירן, כאשר את הפרשה עדיין אופף מסתורין רב. ראש המוסד לשעבר מאיר דגן נחלץ להגנת משפחת עופר וקרא להפסיק "לטפס" על המשפחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת