ניצב חגי דותן: "הייתי צריך לתת למפקד המחוז לחתום"

מפקד מרחב חוף הביע חרטה על כך שחתם בעצמו על סגירת תיק תאונת הדרכים שבה היה מעורב, אך הבהיר כי אין - ולא הייתה לו - כל אשמה באירוע. הנהגת הפוגעת הורשעה בגרימת ההתנגשות ברכבו

אחרי הפרסום המביך ב"מעריב", הגיב מפקד מרחב חוף במשטרה, ניצב חגי דותן, על חשיפת המסמך שעליו חתם לפני כשנתיים - שבו המליץ על סגירת תיק תאונת הדרכים שבה הוא עצמו היה מעורב ב-2008 בעילת "חוסר אשמה".  

העילה סגירת התיק לפי המסמך שפורסם, היא "חוסר אשמה". שלושה קצינים אחרים שחתמו על ההמלצה היו אז תחת פיקודו של דותן.

בזמן התאונה שאירעה סמוך לקיבוץ הסוללים בצפון, היה דותן סגן מפקד המחוז הצפוני. לפי דוח התאונה, נהגת שיצאה מהקיבוץ לא צייתה לתמרור עצור והתנגשה בניידת בה נהג דותן.

סיפור התגלגלותה של תאונת דרכים שבה היה מעורב לפני שלוש שנים מי שהיום מפקד מחוז חוף במשטרה, ניצב חגי דותן. מסמך שעליו חתם דותן בעצמו סגר את תיק התאונה שבה הוא עצמו היה מעורב.

"הייתי מעורב בתאונת דרכים שבה לא אני הייתי אשם", הגיב דותן על הפרסום בתכנית "שש" עם עודד בן עמי. "נסעתי בכביש ראשי בדרך לעבודה. נהגת שלא צייתה לתמרור פגעה בי בצד הרכב וזרקה את הרכב שלי ואותי. הוא נפגע בצורה מאוד קשה. למזלי ולמזלה אני חייב לברך על כך שאף אחד לא נפגע".

ניצב דותן סיפר על הרגעים שאחרי התאונה: "פגשתי את הנהגת הפוגעת, החלפנו פרטים ושאלתי לשלומה. דאגתי לה. עצרו במקום עוד הרבה ניידות כי זו הייתה שעת בוקר מוקדמת ורבים נסעו לעבודתם".

בריאיון הסביר דותן כי סגירת התיק על ידיו הייתה פעולה מינהלית שנדרש לה, ולא כזו שחרגה מתחום סמכותו: "בוחן תנועה שהגיע למקום לקח ממני וממנה עדויות ובזה מבחינתי תמה הפרשה. יותר לא התעסקתי לא בניירת ולא בחקירה, ובטח שלא היה מצב שאני חקרתי את עצמי".

"הייתי האחרון בשרשרת החתימות"

בבית המשפט הורשעה אותה הנהגת באחריותה לגרימת התאונה. על כך שסגר את התיק בעצמו, אמר דותן כי "כל מה שעשיתי היה בתום לב ובהיסח הדעת. לא הייתה לי כוונה לגרום למישהו עוול או להאשים מישהו. בטח ובטח שלא להסתיר שום דבר, וכך גם משטרת ישראל. מה שהיה הוא שאני הייתי אחרון בשרשרת החתימות, בדיוק לפי הנוהל המשטרתי הרגיל והקבוע".

עם זאת, הוא אמר כי "יכול להיות שטעיתי. הייתי צריך להעביר את החתימה האחרונה למפקד המחוז או לסגן שלו, אבל הייתי כל כך משוכנע שאני לא אשם ושלא קרה שום דבר או עוול לאף אחד".

קצין המשטרה מחה על כך שבשל הפרשה, "מטילים ספק ביושר האישי שלי ובאמינות שלי. לקחו אותי למקומות של שחיתות שמהם המרחק גדול. נוצר מצג שווא שכולנו, הקצינים הבכירים, כאלה".

ניצב דותן אמר כי הוא סמוך ובטוח שייזכה לגיבוי המערכת לפעולותיו. "שוחחתי עם המפכ"ל יותר מפעם אחת על המקרה הזה. הוא חושב בדיוק כמוני והביע זאת בפניי. אני מאמין שהוא גם יגיד את מה שהוא חושב על הנושא", אמר הקצין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק