קריאות בוז נגד השר אלי ישי בנאומו בירושלים

במהלך נאומו של שר הפנים בטקס הצדעה לבירה הפריעו מאות צעירים תושבי מטה יהודה בשריקות בוז. הזמרת עינת שרוף ניסתה להרגיע את הרוחות, אך בסופו של דבר הוא חולץ מהמקום על ידי שוטרים. השר בתגובה: פרובוקציה לא מקובלת

השר ישי. קריאות בוז נגדו (השר ישי. גורש מטקס הצעדה לירושלים)

מאות תושבי אזור יהודה פוצצו היום את אירוע "ההתיישבות מצדיעה לירושלים". במהלך נאום שנשא שר הפנים אלי ישי בגן העצמאות בבירה החלה חבורת צעירים לשרוק לעברו בוז ולא נתנו לשר להמשיך בנאום.

כ-400 תושבי מטה יהודה נטמעו בקהל והפריעו לנאומו של ישי באמצעות משרוקיות וזמבורות תוך שהם מניפים צ'ק ענק עליו מתנוסס המספר 13 מיליון שקלים, שזהו לטענתם סך ההפסדים שייגרמו מדי שנה למועצה.

הזמרת עינת שרוף עלתה לבמה בניסיון להרגיע את הרוחות במשך דקות ארוכות, אך ללא הצלחה. בסופו של דבר השר ישי, חולץ מהמקום בסיוע כוחות משטרה ומג"ב.

השר ישי: באו ליצור פרובוקציה

בהתייחסו לאירוע היום אמר השר ישי לחדשות 2 באינטרנט, כי "באו קומץ של אנשים בשליחות ראש המועצה ככל הנראה כדי ליצור פרובוקציה, זה לא מקובל. אני אמשיך לעבוד למען הציבור ובניית דירות לזוגות צעירים ואזורי תעשייה זה תפקידי וזו חובתי. גם אם ההתארגנות לא הייתה נכונה, העובדה שהוספתי עוד 2,000 דונם לטובת ירושלים זה מבורך, והוספת עוד שטח לתעשייה זה מבורך".

יו"ר מטה המאבק של תושבי מטה יהודה אמר, כי "באירוע בו ההתיישבות מצדיעה לירושלים חשוב להראות את תוכניתו של שר הפנים להתיישבות בירושלים רבתי ע"י מתן שטחים לקהל בוחריו החרדי על חשבון שאר התושבים".

משה דדון ראש המועצה האזורית מטה יהודה מסר בתגובה: "אני מבין את זעקת התושבים אך מסתייג נחרצות מהדרך בה בחרו להביע את מחאתם נגד שר הפנים אלי ישי. אין ספק כי חופש הביטוי הוא ערך עליון בדמוקרטיה הישראלית, אך יחד עם זאת אני קורא לתושבים לגלות סבלנות ואיפוק ולפעול באופן הולם כיאה לתושבי מטה יהודה".

"המועצה פועלת בכל הכלים העומדים לרשותה, משפטיים, פוליטיים וציבוריים, על מנת להוביל לביטול החלטה חסרת תקדים של שר פנים בישראל לספח את כל אזורי התעשייה של מטה יהודה לעיר בית שמש. רק לאחרונה הוגשה עתירה לבג"ץ, בעקבותיה הוציא כבוד השופט יורם דנצינגר צו ביניים נגד ההחלטה. אנו בטוחים כי ההחלטה השרירותית תבוטל עם סיום הדיונים בבית המשפט".  

אתמול: שריקות בוז נגד השרה לימור לבנת

גם השרה לבנת קיבלה אמש מנה של קריאות נגדה, בפסטיבל קולנוע דרום בשדרות. שרת התרבות והספורט פתחה את האירוע כאורחת מיוחדת של הפסטיבל.

ביום חמישי דיווחנו כאן על קריאות ללבנת להחרים את הפסטיבל בגלל סרט הפתיחה "עדות", שעוסק בכיבוש ובסבל הפלסטיני. השרה לבנת בחרה להגיע לטקס, אך תקפה על הבמה במילים בוטות את הסרט מה שעורר מהומה בטקס.

הקהל קטע את דברי השרה בקקריאות רמות ובשריקות נגדה, כיוון שלא ראתה כלל את הסרט. "איך את יודעת? קודם תראי את הסרט ואז תדברי", אמר אחד היושבים באולם.

למרות הקריאות עזבה לבנת את הטקס ללא כל התייחסות לקריאות. רק בהתערבות ראש העיר דוד בוסקילה נרגעו הרוחות, והסרט הוקרן כרגיל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת